Logotype

Få vårt nyhetsbrev

* Obligatoriskt fält

Friidrott

ÖM-resultat 2013

ÖM i Terräng 1 maj 2013 i Lofta, Föra socken. Arr: Föra AIK

F9 1km
1 Linnea Hermansson -05 Högby IF 5,17
2 Adeleine Lindqvist -05 Högby IF 6,34

P9 1km
1 Johannes Axelsson -04 Föra AIK 4,38
2 Adam Carlsson -04 Högby IF 5,40
3 Alvin Carlsson -06 Högby IF 5,55

F11 1km
1 Tilde Emilsson -02 Högby IF 4,01
2 Ida Nilsson -03 Högby IF 4,05
3 Hanna Lundberg -03 Högby IF 4,07
4 Nelly Össmar -03 Högby IF 4,24

P11 1km
1 Anton Hermansson -02 Högby IF 3,51
2 Leo Nilsson -03 Högby IF 3,52
3 Oskar Toreld -03 Högby IF 4,22
4 Noa Sjökvist -03 IFK Borgholm 4,23

F13 2km
1 Lovisa Karlsson -00 Högby IF 9,23
2 Elin Nilsson -01 Högby IF 10,29

P13 2km
1 Billy Nilsson -00 Högby IF 7,37
2 km 2 Simon Carrington -00 Högby IF 7,40
3 Joakim Axelsson -00 Föra AIK 8,18
4 Simon Strand -00 Högby IF 8,28
5 Lukas Nilsson -00 Högby IF 9,39
6 Fabian Lindblad -00 Högby IF 10,09
7 Emil Johansson -01 Föra AIK 10,14

F15 3,8km
1 Julia Samuelsson -99 Högby IF 16,52
2 Elin Vertetics -98 Högby IF 16,59

P15 3,8km
1 Nils Hammaräng Grip -98 Högby IF 14,44
2 Cakkrit Camtrakon -99 FIK Färjestaden 15,46
3 Johan Lindqvist -99 Högby IF 17,22
4 Albin Lindblad -98 Högby IF 18,00
5 Elias Lindblad -98 Högby IF 18,08
6 Viktor Magnusson -'-99 FIK Färjestaden 18,17
7 Anton Ohlsson -99 FIK Färjestaden 18,25
8 Oscar Johansson -98 Föra AIK 19,30
9 Jacob Asp -98 Föra AIK 20,39

F17 3,8km
1 Alice Asp -97 Föra AIK 18,10
2 Ofelia Karlsson -96 Högby IF 18,11

P17 3,8km
1 Albin Sulov -97 FIK Färjestaden 15,17
2 Gustav Lindqvist -96 Högby IF 15,59

Kvinnor 3,8km
1 Camilla Pettersson -68 Högby IF 16,35
2 Julia Samuelsson -99 Högby IF 16,52
3 Elin Vertetics -98 Högby IF 16,59
4 Camilla Persson -62 Högby IF 17,48
5 Ida Persson -88 Högby IF 17,56
6 Anita Jönsson -63 Högby IF 17,59
7 Alice Asp -97 Föra AIK 18,10
8 Ofelia Karlsson -96 Högby IF 18,11
9 Git Karlsson -68 Högby IF 18,35
10 Charlotte Harriesson -65 Högby IF 19,01
11 Irene Rohde -56 Högby IF 19,10
12 Anita Svensson -58 Högby IF 19,28

Män 3,8km
1 Tomas Olsson -77 Högby IF 12,00
2 Ken Slättengren -95 Högby IF 12,36
3 Sonny Karlsson -67 Högby IF 12,58
4 Tobias Ingvarsson -76 Högby IF 13,22
5 Carl-Gustaf Nilsson -52 Högby IF 14,25
6 Ola Slättengren -63 Högby IF 14,34
7 Zef Kolaj -94 Högby IF 14,43
8 Nils Hammaräng Grip -98 Högby IF 14,44
9 Per Hammarägn Grip -59 Högby IF 15,02
10 Henrik Carlsson -65 Högby IF 15,03
11 Max Harriesson -66 Högby IF 15,03
12 Alexander Karlsson -86 Föra AIK 15,05
13 Anders Sjöqvist -72 IFK Borgholm 15,12
14 Albin Sulov -97 FIK Färjestaden 15,17
15 Olle Willsund -94 Högby IF 15,18
16 Kent Lindblad -71 Högby IF 15,32
17 Cakkrit Camtrakon -99 FIK Färjestaden 15,46
18 Gustav Lindqvist -96 Högby IF 15,59
19 Anders Lundqvist -68 Föra AIK 15,59
20 Mattias Sjöqvist -77 IFK Borgholm 16,05
21 Christer Persson -62 Högby IF 17,05
22 Peter Össmar -79 Högby IF 17,21
23 Johan Lindqvist -99 Högby IF 17,22
24 Albin Lindblad -98 Högby IF 18,00
25 Stefan Rohde -55 Högby IF 18,07
26 Elias Lindblad -98 Högby IF 18,08
27 Viktor Magnusson -'-99 FIK Färjestaden 18,17
28 Anton Ohlsson -99 FIK Färjestaden 18,25
29 Olle Andersson -55 Föra AIK 19,27
30 Oscar Johansson -98 Föra AIK 19,30
31 Pren Kolaj -60 Högby IF 20,12
32 Jacob Asp -98 Föra AIK 20,39

M35 3,8km
1 Tobias Ingvarsson -76 Högby IF 13,22
2 Mattias Sjöqvist -77 IFK Borgholm 16,05

M40 3,8km
1 Anders Sjöqvist -72 IFK Borgholm 15,12
2 Kent Lindblad -71 Högby IF 15,32

K45 3,8km
1 Camilla Pettersson -68 Högby IF 16,35
2 Git Karlsson -68 Högby IF 18,35
Charlotte Harriesson -65 Högby IF 19,01

M45 3,8km
1 Sonny Karlsson -67 Högby IF 12,58
2 Henrik Carlsson -65 Högby IF 15,03
3 Max Harriesson -66 Högby IF 15,03
4 Anders Lundqvist -68 Föra AIK 15,59

K50 3,8km
1 Camilla Persson -62 Högby IF 17,48
2 Anita Jönsson -63 Högby IF 17,59

M50 3,8km
1 Ola Slättengren -63 Högby IF 14,34
2 Per Hammarägn Grip -59 Högby IF 15,02
3 Christer Persson -62 Högby IF 17,05
4 Pren Kolaj -60 Högby IF 20,12

K55 3,8km
1 Irene Rohde -56 Högby IF 19,10
2 Anita Svensson -58 Högby IF 19,28

M55 3,8km
1 Stefan Rohde -55 Högby IF 18,07
2 Olle Andersson -55 Föra AIK 19,27

M60 3,8km
1 Carl-Gustaf Nilsson -52 Högby IF 14,25



ÖM o UÖM i friidrott 2013
Datum: Söndag 16 juni, seniormångkampen även måndag 17 juni.
Tävlingsplats: Högby IP, Löttorp Arrangör: Högby IF. Tävlingsledare: Calle Nilsson
Väder: Mulet/Sol/Regn, stark SV vind, ~16°C Antal deltagare / starter: ca 65 / 325 st
Där inte annat anges är det samma resultat i ÖM och Mångkampen för längd och kula.
- Mångkampen omfattar bara de tre första försöken, ÖM alla sex försöken.

  MÄN 100 M ÖM & Mångkampen   +4.4    
1. Oskar Nordborg -93 FIK Färjestaden 11.72      
2. Zef Kolaj -94 Högby IF 12.88      
3. Peter Össmar -79 Högby IF 13.24      
4. Martin Tornegård -93 Högby IF 15.93      
             
  MÄN 400 M ÖM & Mångkampen        
1. Robin Slättengren -91 Högby IF 59.35 Heat 2    
2. Zef Kolaj -94 Högby IF 59.97 Heat 1    
3. Sonny Karlsson -67 Högby IF 61.99 Heat 1    
4. Anders Rehn -66 Högby IF 64.82 Heat 1    
5. Peter Össmar -79 Högby IF 65.59 Heat 2    
6. Martin Tornegård -93 Högby IF 75.38 Heat 1    
             
  MÄN 1500 M ÖM, söndag        
1. Anton Rehn -92 Högby IF 4.33.94      
2. Markus Andersson -85 Högby IF 4.35.01      
3. Sonny Karlsson -67 Högby IF 4.36.49      
4. Anders Rehn -66 Högby IF 5.02.34      
             
  MÄN 1500 M Mångkampen, måndag        
1. Zef Kolaj -94 Högby IF 5.22.25      
2. Peter Össmar -79 Högby IF 5.44.01      
             
  MÄN 5000 M          
1. Sonny Karlsson -67 Högby IF 16.55.7      
2. Tobias Ingvarsson -76 Högby IF 17.26.5      
3. Anders Rehn -66 Högby IF 18.45.9      
4. Robin Gustavsson -99 Högby IF 18.50.9      
5. Nils Hammaräng Grip -98 Högby IF 19.03.5      
             
  MÄN 110 M HÄCK ÖM, söndag        
             
  MÄN 110 M HÄCK Mångkampen, måndag +1.3      
1. Zef Kolaj -94 Högby IF 22.17      
2. Peter Össmar -79 Högby IF 23.68      
             
  MÄN HÖJD ÖM & Mångkampen        
1. Peter Össmar -79 Högby IF 1.67      
2. Zef Kolaj -94 Högby IF 1.61      
3. Martin Tornegård -93 Högby IF 1.35      
             
  MÄN STAV ÖM, söndag        
1. Oskar Nordborg -93 FIK Färjestaden 3.60      
2. Albin Suljov -97 FIK Färjestaden 3.20      
3. Gustav Lindqvist -96 Högby IF 3.20      
4. Chakkrit Chanprakhon -99 FIK Färjestaden 2.80      
5. Isak Suljov -00 FIK Färjestaden 2.30      
6. Johan Lindqvist -99 Högby IF 2.30      
             
  MÄN STAV Mångkampen, måndag        
1. Zef Kolaj -94 Högby IF 3.10      
2. Peter Össmar -79 Högby IF 2.80      
             
  MÄN LÄNGD ÖM & Mångkampen        
1. Oskar Nordborg -93 FIK Färjestaden 6.35 +1.9    
2. Zef Kolaj -94 Högby IF 5.12 +2.3 4.99 +1.3
3. Peter Össmar -79 Högby IF 5.00 +1.4    
4. Martin Tornegård -93 Högby IF 4.00 +0.2    
             
  MÄN TRESTEG          
             
  MÄN KULA ÖM & Mångkampen        
1. Olle Willsund -94 Högby IF 10.32      
2. Oskar Nordborg -93 FIK Färjestaden 10.19      
    Mångkampen: 9.90      
3. Zef Kolaj -94 Högby IF 8.92      
    Mångkampen: 8.92      
4. Peter Össmar -79 Högby IF 7.82      
    Mångkampen: 7.77      
5. Sven-Oskar Tornegård -65 Högby IF 7.74      
6. Martin Tornegård -93 Högby IF 7.27      
             
  MÄN DISKUS ÖM, söndag        
1. Oskar Nordborg -93 FIK Färjestaden 37.54      
2. Olle Willsund -94 Högby IF 24.66      
3. Zef Kolaj -94 Högby IF 21.35      
4. Martin Tornegård -93 Högby IF 21.11      
5. Sven-Oskar Tornegård -65 Högby IF 19.97      
6. Christer Persson -62 Högby IF 19.48      
7. Peter Össmar -79 Högby IF 17.54      
             
  MÄN DISKUS Mångkampen, måndag        
1. Zef Kolaj -94 Högby IF 20.77      
2. Peter Össmar -79 Högby IF 18.78      
             
  MÄN SLÄGGA 7.26          
1. Olle Willsund -94 Högby IF 21.75      
2. Sven-Oskar Tornegård -65 Högby IF 20.06      
3. Christer Persson -62 Högby IF 18.32      
4. Martin Tornegård -93 Högby IF 16.86      
             
  MÄN SPJUT ÖM, söndag        
1. Olle Willsund -94 Högby IF 45.70      
2. Oskar Nordborg -93 FIK Färjestaden 43.52      
3. Zef Kolaj -94 Högby IF 41.74      
4. Gustav Lindqvist -96 Högby IF 31.42      
             
  MÄN SPJUT Mångkampen, måndag        
1. Zef Kolaj -94 Högby IF 38.42      
2. Peter Össmar -79 Högby IF 27.31      
             
  MÄN TIOKAMP Söndag-måndag        
             
1. Zef Kolaj -94 Högby IF 3.925pw      
  100 meter 12.88w +4.4 488 p      
  Längd 5.12w +2.3 405 p      
  Kula 8.92 421 p      
  Höjd 1.61 472 p      
  400 meter 59.97 414 p      
  110m Häck 22.14 +1.3 200 p      
  Diskus 20.77 287 p      
  Stav 3.10 381 p      
  Spjut 38.42 419 p      
  1500 meter 5.22.25 438 p      
             
2. Peter Össmar -79 Högby IF 3.198pw      
  100 meter 13.24w +4.4 428 p      
  Längd 5.00 +1.4 382 p      
  Kula 7.77 353 p      
  Höjd 1.67 520 p      
  400 meter 65.59 243 p      
  110m Häck 23.64 +1.3 118 p      
  Diskus 18.78 249 p      
  Stav 2.80 309 p      
  Spjut 27.31 262 p      
  1500 meter 5.44.01 333 p      
             
- Oskar Nordborg -93 FIK Färjestaden DNF      
  100 meter 11.72w +4.4 707 p      
  Längd 6.35 +1.9 664 p      
  Kula 9.90 480 p      
  Höjd DNS        
  400 meter          
  110m Häck          
  Diskus          
  Stav          
  Spjut          
  1500 meter          
             
  P17 100 M     +4.4    
1. Albin Suljov -97 FIK Färjestaden 12.36      
             
  P17 400 M          
             
  P17 1500 M          
             
  P17 110 M HÄCK          
             
  P17 HÖJD          
             
  P17 LÄNGD          
1. Albin Suljov -97 FIK Färjestaden 4.98 +2.0    
             
  P17 TRESTEG          
             
  P17 KULA 5,0          
             
  P17 DISKUS 1,5          
1. Albin Suljov -97 FIK Färjestaden 21.18      
             
  P17 SPJUT 700          
             
  P15 100 M     +1.5    
1. Elias Engström -98 FIK Färjestaden 12.67      
2. Chakkrit Chanprakhon -99 FIK Färjestaden 12.75      
3. Viktor Magnusson -99 FIK Färjestaden 12.99      
4. Anton Olsson -99 FIK Färjestaden 14.70      
             
  P15 300 M          
1. Chakkrit Chanprakhon -99 FIK Färjestaden 42.25      
             
  P15 800 M          
             
  P15 100 M HÄCK     +2.9    
1. Elias Engström -98 FIK Färjestaden 14.88      
             
  P15 300 M HÄCK ingen ÖM gren!        
1. Elias Engström -98 FIK Färjestaden 42.77      
             
  P15 HÖJD          
1. Johan Lindqvist -99 Högby IF 1.66      
2. Anton Olsson -99 FIK Färjestaden 1.40      
             
  P15 LÄNGD          
1. Chakkrit Chanprakhon -99 FIK Färjestaden 5.37 +3.5 4.98 +1.6
2. Viktor Magnusson -99 FIK Färjestaden 4.43 +2.2 --  
3. Anton Olsson -99 FIK Färjestaden 4.36 +3.0 4.12 +1.5
             
  P15 TRESTEG          
1. Chakkrit Chanprakhon -99 FIK Färjestaden 10,19 +1.2    
2. Viktor Magnusson -99 FIK Färjestaden 9.82 +2.2 8.92 +1.9
3. Anton Olsson -99 FIK Färjestaden 9.42 +1.5    
             
  P15 KULA 4,0          
1. Elias Engström -98 FIK Färjestaden 10.21      
             
  P15 DISKUS 1,0          
1. Anton Olsson -99 FIK Färjestaden 26.40      
2. Viktor Magnusson -99 FIK Färjestaden 24.28      
             
  P15 SPJUT 600          
1. Anton Olsson -99 FIK Färjestaden 27.57      
2. Johan Lindqvist -99 Högby IF 25.58      
             
  P13 80 M     +2.8    
1. Hampus Holmberg -00 Högby IF 10.79      
2. Lukas Nilsson -00 Högby IF 11.32      
3. Simon Carrington -00 Högby IF 11.57      
4. Billy Nilsson -00 Högby IF 11.75      
5. Ivar Glasberg -00 Högby IF 12.40      
             
  P13 600 M ÖM & Mångkampen        
1. Billy Nilsson -00 Högby IF 1.48.4m      
2. Simon Carrington -00 Högby IF 1.49.3m      
3. Lukas Nilsson -00 Högby IF 2.01.1m      
4. Melker Torslén -00 Högby IF 2.12.8m      
             
  P13 60 M HÄCK ÖM & Mångkampen        
1. Hampus Holmberg -00 Högby IF 10.11 +2.7 Heat 1  
2. Isak Suljov -00 FIK Färjestaden 10.19 +2.7 Heat 1  
3. Lukas Nilsson -00 Högby IF 11.20 +6.3 Heat 2  
4. Billy Nilsson -00 Högby IF 11.33 +2.7 Heat 1  
5. Simon Carrington -00 Högby IF 11.59 +6.3 Heat 2  
6. Ivar Glasberg -00 Högby IF 12.92 +2.7 Heat 1  
7. Melker Torslén -00 Högby IF 13.30 +6.3 Heat 2  
             
  P13 HÖJD ÖM & Mångkampen        
1. Billy Nilsson -00 Högby IF 1.35      
2. Lukas Nilsson -00 Högby IF 1.30      
3. Melker Torslén -00 Högby IF 1.30      
4. Simon Carrington -00 Högby IF 1.20      
             
  P13 LÄNGD ZON ÖM & Mångkampen        
1. Isak Suljov -00 FIK Färjestaden 4.74 +3.3 4.52 +1.9
2. Billy Nilsson -00 Högby IF 4.47 +3.5 4.29 +1.6
3. Hampus Holmberg -00 Högby IF 4.46 +2.2 --  
4. Lukas Nilsson -00 Högby IF 4.45 +3.9 --  
5. Simon Carrington -00 Högby IF 4.41 +2.6 4.37 +1.3
    Mångkampen: X      
6. Lars Fredriksson -00 Högby IF 3.86 +3.2 3.50 +1.9
7. Ivar Glasberg -00 Högby IF 3.71 +2.5 --  
8. Melker Torslén -00 Högby IF 3.15 +1.7    
             
  P13 TRESTEG ZON          
1. Simon Carrington -00 Högby IF 9.98 +1.0    
2. Billy Nilsson -00 Högby IF 9.33 +1.1    
3. Lukas Nilsson -00 Högby IF 8.95 +1.0    
             
  P13 KULA 3,0          
1. Hampus Holmberg -00 Högby IF 9.51      
2. Simon Carrington -00 Högby IF 7.64      
3. Billy Nilsson -00 Högby IF 7.60      
4. Lukas Nilsson -00 Högby IF 7.55      
5. Lars Fredriksson -00 Högby IF 7.38      
6. Melker Torslén -00 Högby IF 7.15      
             
  P13 DISKUS 0,6          
1. Billy Nilsson -00 Högby IF 29.05      
2. Hampus Holmberg -00 Högby IF 23.80      
3. Lukas Nilsson -00 Högby IF 23.04      
4. Simon Carrington -00 Högby IF 20.03      
             
  P13 SPJUT 400          
1. Billy Nilsson -00 Högby IF 32.54      
2. Lukas Nilsson -00 Högby IF 32.29      
3. Lars Fredriksson -00 Högby IF 29.49      
4. Melker Torslén -00 Högby IF 27.28      
5. Hampus Holmberg -00 Högby IF 26.55      
6. Simon Carrington -00 Högby IF 25.24      
             
  P13 BOLLKAST Bara Mångkampen        
1. Simon Carrington -00 Högby IF 44.38      
2. Billy Nilsson -00 Högby IF 44.18      
3. Lukas Nilsson -00 Högby IF 36.85      
4. Hampus Holmberg -00 Högby IF 33.36      
5. Melker Torslén -00 Högby IF 28.49      
             
  P13 FEMKAMP          
             
1. Billy Nilsson -00 Högby IF 3878 p.      
  60 meter Häck 11.33w +2.7 732 p.      
  Längd 4.47w +3.5 739 p.      
  Boll 44.18 793 p.      
  Höjd 1.35 748 p.      
  600 meter 1.48.4m 866 p.      
             
2. Lukas Nilsson -00 Högby IF 3413 p.      
  60 meter Häck 11.20w +6.3 755 p.      
  Längd 4.45w +3.9 733 p.      
  Boll 36.85 628 p.      
  Höjd 1.30 690 p.      
  600 meter 2.01.1m 607 p.      
             
3. Simon Carrington -00 Högby IF 2902 p.      
  60 meter Häck 11.59w +6.3 687 p.      
  Längd Inget giltigt hopp 0 p.      
  Boll 44.38 797 p.      
  Höjd 1.20 572 p.      
  600 meter 1.49.3m 846 p.      
             
4. Melker Torslén -00 Högby IF 2249 p.      
  60 meter Häck 13.30w +6.3 423 p.      
  Längd 3.15 +1.7 296 p.      
  Boll 28.49 434 p.      
  Höjd 1.30 690 p.      
  600 meter 2.12.8m 406 p.      
             
  P11 60 M     +2.7    
1. Oscar Toreld -03 Högby IF 9.42      
2. Leo Nilsson -03 Högby IF 9.96      
3. Widhar Rhodin -03 FIK Färjestaden 10.23      
4. Rasmus Lundberg FIK Färjestaden 10.31      
             
  P11 600 M ÖM & Mångkampen        
1. Leo Nilsson -03 Högby IF 2.03.6m      
2. Oscar Toreld -03 Högby IF 2.11.6m      
3. Rasmus Lundberg FIK Färjestaden 2.14.1m      
             
  P11 60 M HÄCK Bara Mångkampen   ±0.0    
1. Leo Nilsson -03 Högby IF 13.12      
2. Rasmus Lundberg -03 FIK Färjestaden 14.14      
             
  P11 HÖJD ÖM & Mångkampen        
1. Leo Nilsson -03 Högby IF 1.15      
2. Oscar Toreld -03 Högby IF 1.10      
3. Rasmus Lundberg -03 FIK Färjestaden 0.95      
4. Widhar Rhodin -03 FIK Färjestaden 0.85      
             
  P11 LÄNGD ZON ÖM & Mångkampen        
1. Oscar Toreld -03 Högby IF 3.63 +2.8 3.55 +1.8
2. Leo Nilsson -03 Högby IF 3.60 +1.7    
    Mångkampen: 3.49 +2.0    
3. Widhar Rhodin -03 FIK Färjestaden 3.13 +3.4 3.06 +1.0
4. Rasmus Lundberg -03 FIK Färjestaden 3.11 +2.1 3.09 +0.7
             
  P11 KULA 2,0          
1. Leo Nilsson -03 Högby IF 6.70      
2. Widhar Rhodin -03 FIK Färjestaden 5.80      
3. Oscar Toreld -03 Högby IF 5.62      
4. Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 5.42      
5. Rasmus Lundberg -03 FIK Färjestaden 4.65      
             
  P11 SPJUT 400          
1. Leo Nilsson -03 Högby IF 23.40      
2. Oscar Toreld -03 Högby IF 14.96      
3. Widhar Rhodin -03 FIK Färjestaden 13.06      
             
  P11 BOLLKAST Bara Mångkampen        
1. Leo Nilsson -03 Högby IF 28.54      
2. Rasmus Lundberg -03 FIK Färjestaden 14.92      
             
  P11 FEMKAMP          
             
1. Leo Nilsson -03 Högby IF 2367 p.      
  60 meter Häck 13.12 ±0.0 448 p.      
  Längd 3.49 +1.0 408 p.      
  Boll 28.54 436 p.      
  Höjd 1.15 512 p.      
  600 meter 2.03.5m 563 p.      
             
2. Rasmus Lundberg -03 FIK Färjestaden 1338 p.      
  60 meter Häck 14.14 ±0.0 317 p.      
  Längd 3.11w +2.1 283 p.      
  Boll 14.92 91 p.      
  Höjd 0.95 261 p.      
  600 meter 2.14.1m 386 p.      
             
  P9 60 M     +1.6    
1. Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 11.26      
2. Liam Lundberg -05 FIK Färjestaden 11.36      
3. Dante Lennartsson -06 FIK Färjestaden 11.46      
             
  P9 600 M          
1. Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 2.26.06      
2. Liam Lundberg -05 FIK Färjestaden 2.52.49      
3. Dante Lennartsson -06 FIK Färjestaden 2.59.36      
             
  P9 LÄNGD ZON          
1. Liam Lundberg -05 FIK Färjestaden 2.70 +2.7 2.66 +1.5
2. Ted Lennartsson -04 FIK Färjestaden 2.56 +3.7 2.26 1.9
3. Dante Lennartsson -06 FIK Färjestaden 2.28 +2.4 1.93 +1.9
             
  KVINNOR 100 M     +1.5    
1. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 13.69      
2. Liselotte Klemming -78 Högby IF 14.98      
             
  KVINNOR 200 M Mångkampen, Söndag   +3.4    
1. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 29.08      
2. Liselotte Klemming -78 Högby IF 30.48      
3. Frida Össmar -77 Högby IF 31.65      
4. Git Karlsson -68 Högby IF 36.94      
             
  KVINNOR 400 M          
1. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 70.48      
2. Liselotte Klemming -78 Högby IF 73.95      
             
  KVINNOR 800 M Mångkampen, måndag        
1. Frida Össmar -77 Högby IF 2.39.26      
2. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 3.00.23      
             
  KVINNOR 1500 M          
             
  KVINNOR 3000 M          
1. Ida Persson -88 Högby IF 13.47.9      
2. Camilla Persson -62 Högby IF 14.26.6      
             
  KVINNOR 100 M HÄCK ÖM & Mångkampen   +3.1    
1. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 21.72      
2. Frida Össmar -77 Högby IF 22.88      
3. Git Karlsson -68 Högby IF 41.26      
             
  KVINNOR HÖJD ÖM & Mångkampen        
1. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 1.29      
2. Frida Össmar -77 Högby IF 1.26      
3. Git Karlsson -68 Högby IF 1.14      
             
  KVINNOR STAV          
             
  KVINNOR LÄNGD ÖM, söndag        
1. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 4.51 +1.7    
2. Liselotte Klemming -78 Högby IF 3.43 +1.5    
3. Git Karlsson -68 Högby IF 3.21 +2.7 --  
4. Frida Össmar -77 Högby IF 3.17 +1.7    
             
  KVINNOR LÄNGD Mångkampen, måndag        
1. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 4.37 +1.9    
2. Frida Össmar -77 Högby IF 3.54w +2.1 2.99 +1.4
- Git Karlsson -68 Högby IF Ej res      
  Utom mångkampen gjorde Lovisa 6st hopp
  Lovisa Karlsson -00
Högby IF 4.79w +2.2 4.76 +1.9
             
  KVINNOR TRESTEG          
             
  KVINNOR KULA 4,0 ÖM & Mångkampen        
1. Emma Persson -93 Högby IF 8.33      
2. Ida Persson -88 Högby IF 7.14      
3. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 6.85      
4. Liselotte Klemming -78 Högby IF 6.72      
5. Frida Össmar -77 Högby IF 6.60      
6. Git Karlsson -68 Högby IF 5.91      
             
  KVINNOR DISKUS 1,0          
- Saga Thornberg -92 Bollnäs Fik 27.22 Utom ÖM  
1. Emma Persson -93 Högby IF 27.02      
2. Ida Persson -88 Högby IF 22.70      
3. Katarina Nilsson -56 Högby IF 18.23      
             
  KVINNOR SLÄGGA 4,0          
- Saga Thornberg -92 Bollnäs Fik 35.52 Utom ÖM  
1. Emma Persson -93 Högby IF 26.53      
2. Katarina Nilsson -56 Högby IF 20.10      
             
  KVINNOR SPJUT 600 ÖM, söndag        
1. Emma Persson -93 Högby IF 20.45      
2. Ida Persson -88 Högby IF 18.60      
3. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 16.26      
4. Frida Össmar -77 Högby IF 14.12      
5. Git Karlsson -68 Högby IF 11.08      
             
  KVINNOR SPJUT 600 Mångkamp, måndag        
1. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 17.06      
2. Frida Össmar -77 Högby IF 16.50      
  Git Karlsson -68 Högby IF DNS      
  Utom mångkampen gjorde Lovisa 4st kast
  Lovisa Karlsson -00
Högby IF 21.14      
             
  KVINNOR SJUKAMP Söndag-måndag        
             
1. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 2440pw      
  100m Häck 21,72w +3.1 175 p      
  Höjd 1.29 399 p      
  Kula 6.85 325 p      
  200 meter 29.08w +3.4 548 p      
  Längd 4.37 +1.9 396 p      
  Spjut 17.06 234 p      
  800 meter 3.00.23 363p      
             
2. Frida Össmar -77 Högby IF 2.171pw      
  100m Häck 22.88w +3.1 107 p      
  Höjd 1.26 369 p      
  Kula 6.60 309 p      
  200 meter 31.65w +3.4 373 p      
  Längd 3.54w +2.1 208 p      
  Spjut 16.50 224 p      
  800 meter 2.39.26 581 p      
             
- Git Karlsson -68 Högby IF DNF      
  100m Häck 41.26w +3.1 0 p      
  Höjd 1.14 257 p      
  Kula 5.91 266 p      
  200 meter 36.94w +3.4 111 p      
  Längd Ej res 0 p      
  Spjut DNS        
  800 meter          
             
  F17 100 M     +1.5    
1. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 13.69      
             
  F17 400 M          
1. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 70.48      
             
  F17 1500 M          
             
  F17 100 M HÄCK          
             
  F17 HÖJD          
1. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 1.29      
             
  F17 LÄNGD          
1. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 4.51 +1.7    
             
  F17 TRESTEG          
             
  F17 KULA 3,0          
1. Ofelia Karlsson -96 Högby IF 8.16      
             
  F17 DISKUS 1,0          
             
  F17 SPJUT 600          
             
  F15 100 M          
             
  F15 300 M          
             
  F15 800 M          
             
  F15 80 M HÄCK     +2.9    
1. Elin Vertetics -98 Högby IF 13.16      
             
  F15 HÖJD          
1. Elin Vertetics -98 Högby IF 1.48      
             
  F15 LÄNGD          
1. Elin Vertetics -98 Högby IF 4.81 +3.4 4.57 +0.6
             
  F15 TRESTEG          
             
  F15 KULA 3,0          
1. Elin Vertetics -98 Högby IF 9.29      
             
  F15 DISKUS 0,6          
             
  F15 SPJUT 400          
1. Elin Vertetics -98 Högby IF 27.10      
             
  F13 80 M     +1.0    
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 11.08      
2. Elin Nilsson -01 Högby IF 11.77      
3. Sophia Sundström -01 FIK Färjestaden 12.11      
4. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 13.14      
             
  F13 600 M ÖM & Mångkampen        
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 2.03.3m      
2. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 2.11.6m      
3. Tilia Jönsson -01 FIK Färjestaden 2.35.5m      
             
  F13 60 M HÄCK ÖM & Mångkampen +1.9      
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 10.90      
2. Tilia Jönsson -01 FIK Färjestaden 13.56      
3. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 16.19      
             
  F13 HÖJD ÖM & Mångkampen        
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 1.38      
2. Sophia Sundström -01 FIK Färjestaden 1.35      
3. Elin Nilsson -01 Högby IF 1.23      
4. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 1.20      
5. Tilia Jönsson -01 FIK Färjestaden 1.00      
             
  F13 LÄNGD ZON ÖM & Mångkampen        
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 4.91 +3.5 --  
    Mångkampen: 4.83 +2.3    
2. Sophia Sundström -01 FIK Färjestaden 4.01 +1.6    
3. Elin Nilsson -01 Högby IF 3.96 +2.6 3.58 +1.3
4. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 3.65 +2.4 3.20 +1.8
    Mångkampen: 3.58 +4.5    
5. Tilia Jönsson -01 FIK Färjestaden 3.18 +1.8    
             
  F13 TRESTEG ZON          
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 10.45 +3.2 10.13 +1.3
2. Selma Lundin -02 Högby IF 8.57 +2.2 8.50 +1.7
3. Tilia Jönsson -01 FIK Färjestaden 7.23 +1.7    
             
  F13 KULA 2,0          
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 9.65      
2. Sophia Sundström -01 FIK Färjestaden 7.32      
3. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 6.70      
4. Tilia Jönsson -01 FIK Färjestaden 4.97      
             
  F13 DISKUS 0,6          
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 19.73      
2. Tilia Jönsson -01 FIK Färjestaden 10.62      
             
  F13 SPJUT 400          
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 22.51      
2. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 18.54      
3. Tilia Jönsson -01 FIK Färjestaden 11.08      
             
  F13 BOLLKAST Bara Mångkampen        
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 27.86      
2. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 23.23      
3. Tilia Jönsson -01 FIK Färjestaden 13.50      
             
  F13 FEMKAMP          
             
1. Lovisa Karlsson -00 Högby IF 4022pw      
  60 meter Häck 10.90 +1.9 915 p.      
  Höjd 1.38 849 p.      
  Boll 27.86 639 p.      
  Längd 4.83w + 2.3 928 p.      
  600 meter 2.03.3m 691 p.      
             
2. Nadja Lennartsson -01 FIK Färjestaden 2623pw 2602p    
  60 meter Häck 13.56 +1.9 468 p.      
  Höjd 1.20 637 p.      
  Boll 23.23 495 p.      
  Längd 3.58w +4.5 471 p. 3.52 +1.6 450p
  600 meter 2.11.6m 552 p.      
             
3. Tilia Jönsson -01 FIK Färjestaden 1296 p.      
  60 meter Häck 16.19 +1.9 167 p.      
  Höjd 1.00 392 p.      
  Boll 13.50 176 p.      
  Längd 3.18 +1.8 329 p.      
  600 meter 2.35.5m 232 p.      
             
  F11 60 M          
1. Ida Nilsson -03 Högby IF 9.07 +3.1 Heat 1  
2. Selma Lundin -02 Högby IF 9.53 +2.0 Heat 2  
3. Tilde Emilsson -02 Högby IF 9.78 +3.1 Heat 1  
4. Tilda Strömqvist -02 Högby IF 10.16 +3.1 Heat 1  
5. Hanna Lundberg -03 Högby IF 10.40 +2.0 Heat 2  
6. Nelly Össmar -03 Högby IF 11.00 +3.1 Heat 1  
7. Signe Lundin -03 Högby IF 11.54 +2.0 Heat 2  
             
  F11 600 M ÖM & Mångkampen        
1. Tilde Emilsson -02 Högby IF 2.03.0m      
2. Tilda Strömqvist -02 Högby IF 2.06.4m      
3. Hanna Lundberg -03 Högby IF 2.10.8m      
4. Nelly Össmar -03 Högby IF 2.19.0m      
5. Selma Lundin -02 Högby IF 2.33.6m      
             
  F11 60 M HÄCK Bara Mångkampen   ±0.0    
1. Selma Lundin -02 Högby IF 13.46      
2. Hanna Lundberg -03 Högby IF 14.10      
3. Nelly Össmar -03 Högby IF 14.54      
             
  F11 HÖJD ÖM & Mångkampen        
1. Ida Nilsson -03 Högby IF 1.23      
2. Selma Lundin -02 Högby IF 1.20      
3. Linnéa Svanhall -04 FIK Färjestaden 1.15      
4. Hanna Lundberg -03 Högby IF 1.10      
5. Nelly Össmar -03 Högby IF 1.05      
             
  F11 LÄNGD ZON ÖM & Mångkampen        
1. Selma Lundin -02 Högby IF 4.12 +2.6 4.01 +1.7
    Mångkampen: 4.00 +2.2    
2. Ida Nilsson -03 Högby IF 4.05 +3.8 --  
3. Hanna Lundberg -03 Högby IF 3.59 +2.6 3.38 +1.6
    Mångkampen: 3.38 +1.6    
4. Tilde Emilsson -02 Högby IF 3.54 +3.7 3.27 --
5. Nelly Össmar -03 Högby IF 3.35 +3.1 3.23 +1.8
    Mångkampen: 3.23 +3.3    
6. Tilda Strömqvist -02 Högby IF 3.14 +1.7    
7. Signe Lundin -03 Högby IF 2.83 +3.4 2.73 +0.3
             
  F11 KULA 2,0          
1. Selma Lundin -02 Högby IF 5.88      
2. Tilde Emilsson -02 Högby IF 5.28      
3. Tilda Strömqvist -02 Högby IF 4.77      
4. Hanna Lundberg -03 Högby IF 4.73      
5. Nelly Össmar -03 Högby IF 4.39      
             
  F11 SPJUT 400          
1. Tilde Emilsson -02 Högby IF 9.40      
2. Nelly Össmar -03 Högby IF 8.86      
3. Selma Lundin -02 Högby IF 8.73      
4. Hanna Lundberg -03 Högby IF 7.38      
             
  F11 BOLLKAST Bara Mångkampen        
1. Selma Lundin -02 Högby IF 16.72      
2. Nelly Össmar -03 Högby IF 14.00      
3. Hanna Lundberg -03 Högby IF 12.92      
             
  F11 FEMKAMP          
             
1. Selma Lundin -02 Högby IF 2281 p.      
  60 meter Häck 13.46 ±0.0 482 p.      
  Höjd 1.20 637 p.      
  Boll 16.72 286 p.      
  Längd 4.00w +2.2 623 p.      
  600 meter 2.33.6 253 p.      
             
             
2. Hanna Lundberg -03 Högby IF 2030 p.      
  60 meter Häck 14.10 ±0.0 394 p.      
  Höjd 1.10 516 p.      
  Boll 12.92 155 p.      
  Längd 3.38 +1.6 400 p.      
  600 meter 2.10.8m 565 p.      
             
             
3. Nelly Össmar -03 Högby IF 1774 p.      
  60 meter Häck 14.54 ±0.0 339 p.      
  Höjd 1.05 455 p.      
  Boll 14.00 193 p.      
  Längd 3.23w +3.3 347 p.      
  600 meter 2.19.0m 440 p.      
             
  F9 60 M     +1.6    
1. Linnéa Svanhall -04 FIK Färjestaden 9.94      
2. Malva Jönsson -05 FIK Färjestaden 14.69      
             
  F9 600 M          
1. Linnéa Svanhall -04 FIK Färjestaden 2.43.25      
2. Malva Jönsson -05 FIK Färjestaden 3.35.80      
             
  F9 LÄNGD ZON          
1. Linnéa Svanhall -04 FIK Färjestaden 3.37 +2.8 3.08 +1.0
2. Malva Jönsson -05 FIK Färjestaden 2.13 +2.2 2.00 +1.3






Resultatlista Veteran-ÖM 2013












Arrangör: Högby IF och Ölands Idrottskrets




Datum: Tidagen den 2 juli 2013, kl. 18:00 - 21:00




Tävlingsplats: Högby IP




Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson




Tidtagning: Bertil Tinnert




Sekreteriatet: Christer Möller




Väderlek: Mulet, regnstänk och 16°C




Deltagare: 16 st.









Gren


Resultat Vind/Vikter







M45





100 m 1. Tomas Hellberg -67 Högby IF 13.45 +2.4
100 m 2. Max Harrieson -66 Högby IF 13.81 +2.4
100 m 3. Sonny Karlsson -67 Högby IF 13.81 +2.4
100 m 4. Göran Olsson -66 FIK Färjestaden 14.44 +2.4







1500m 1. Sonny Karlsson -67 Högby IF 4.43.67

1500m 2. Max Harrieson -66 Högby IF 5.19.10








Höjd 1. Max Harrieson -66 Högby IF 1.40








Längd 1. Göran Olsson -66 FIK Färjestaden 4.91 +0.1 4.49
Längd 2. Tomas Hellberg -67 Högby IF 4.91 -0.1 3.96
Längd 3. Max Harrieson -66 Högby IF 4.56 -0.1







Kula 1. Göran Olsson -66 FIK Färjestaden 8.33 7.26 kg
Kula 2. Max Harrieson -66 Högby IF 7.29 7.26 kg
Kula 3. Theophilopoulos Nicholos -67 Högby IF 6.40 7.26 kg
Kula 4. Tomas Hellberg -67 Högby IF 6.33 7.26 kg
Kula 5. Sonny Karlsson -67 Högby IF 6.03 7.26 kg







Diskus 1. Göran Olsson -66 FIK Färjestaden 20.16 2.0 kg
Diskus 2. Max Harrieson -66 Högby IF 17.48 2.0 kg
Diskus 3. Theophilopoulos Nicholos -67 Högby IF 14.13 2.0 kg














M50





1500m 1. Christer Persson -62 Högby IF 6.02.04








Kula 1. Christer Persson -62 Högby IF 8.42 6.0 kg
Kula 2. Ola Slättengren -63 Högby IF 7.16 6.0 kg







Diskus 1. Christer Persson -62 Högby IF 23.55 1.5 kg
Diskus 2. Ola Slättengren -63 Högby IF 18.07 1.5 kg














M55





100 m 1. Klas Engström -55 FIK Färjestaden 14.38 +2.4







1500m 1. Stefan Rohde -55 Högby IF 6.12.65








Höjd 1. Stefan Rohde -55 Högby IF 1.43








Längd 1. Klas Engström -55 FIK Färjestaden 3.47 +1.3







Kula 1. Stefan Rohde -55 Högby IF 7.01 6.0 kg
Kula 2. Klas Engström -55 FIK Färjestaden 6.50 6.0 kg







Diskus 1. Stefan Rohde -55 Högby IF 19.67 1.5 kg














M60





Diskus 1. Carl-Gustaf Nilsson -52 Högby IF 24.99 1.0 kg














M80












100 m 1. Bernt Carlsson -33 Persnäs AIF 24.65 +1.8







1500m 1. Bernt Carlsson -33 Persnäs AIF 8.18.39






















M85







Utom ÖM:



Höjd
Nils-Bertil Nevrup -26 Elmhults RC 1.12










Utom ÖM:



Kula
Nils-Bertil Nevrup -26 Elmhults RC 8.40 3.0 kg














Utom tävlan





Män





1500m
Robin Slättengren -91 Högby IF 4.45.19















K45





100 m 1. Lotti Harrieson -65 Högby IF 18.12 +1.8







1500m 1. Lottie Harrieson -65 Högby IF 7.03.71








Längd 1. Annelie G. Engström -65 FIK Färjestaden 3.23 +0.1







Kula 1. Annelie G. Engström -65 FIK Färjestaden 6.14 4.0 kg
Kula 2. Git Karlsson -68 Högby IF 6.08 4.0 kg
Kula 3. Lotti Harrieson -65 Högby IF 4.93 4.0 kg














K55





Kula 1. Anne-Maria Tornegård -57 Högby IF 7.44 3.0 kg







Diskus 1. Anne-Maria Tornegård -57 Högby IF 16.39 1.0 kg
















Samlade listor



Heat 1





100 m 1. Tomas Hellberg -67 Högby IF 13.45 +2.4
100 m 2. Max Harrieson -66 Högby IF 13.81 +2.4
100 m 3. Sonny Karlsson -67 Högby IF 13.81 +2.4
100 m 4. Göran Olsson -66 FIK Färjestaden 14.44 +2.4







100 m 1. Klas Engström -55 FIK Färjestaden 14.38 +2.4







Heat 2





100 m 1. Lotti Harrieson -65 Högby IF 18.12 +1.8







100 m 1. Bernt Carlsson -33 Persnäs AIF 24.65 +1.8














1500m 1. Sonny Karlsson -67 Högby IF 4.43.67

1500m 2. Max Harrieson -66 Högby IF 5.19.10








1500m 1. Christer Persson -62 Högby IF 6.02.04








1500m 1. Stefan Rohde -55 Högby IF 6.12.65








1500m 1. Bernt Carlsson -33 Persnäs AIF 8.18.39








1500m 1. Lottie Harrieson -65 Högby IF 7.03.71










Utom ÖM:



1500m
Robin Slättengren -91 Högby IF 4.45.19















Höjd 1. Max Harrieson -66 Högby IF 1.40








Höjd 1. Stefan Rohde -55 Högby IF 1.43










Utom ÖM:



Höjd
Nils-Bertil Nevrup -26 Elmhults RC 1.12















Längd 1. Göran Olsson -66 FIK Färjestaden 4.91 +0.1 4.49
Längd 2. Tomas Hellberg -67 Högby IF 4.91 -0.1 3.96
Längd 3. Max Harrieson -66 Högby IF 4.56 -0.1







Längd 1. Klas Engström -55 FIK Färjestaden 3.47 +1.3







Längd 1. Annelie G. Engström -65 FIK Färjestaden 3.23 +0.1














Kula 1. Göran Olsson -66 FIK Färjestaden 8.33 7.26 kg
Kula 2. Max Harrieson -66 Högby IF 7.29 7.26 kg
Kula 3. Theophilopoulos Nicholos -67 Högby IF 6.40 7.26 kg
Kula 4. Tomas Hellberg -67 Högby IF 6.33 7.26 kg
Kula 5. Sonny Karlsson -67 Högby IF 6.03 7.26 kg







Kula 1. Christer Persson -62 Högby IF 8.42 6.0 kg
Kula 2. Ola Slättengren -63 Högby IF 7.16 6.0 kg







Kula 1. Stefan Rohde -55 Högby IF 7.01 6.0 kg
Kula 2. Klas Engström -55 FIK Färjestaden 6.50 6.0 kg









Utom ÖM:



Kula
Nils-Bertil Nevrup -26 Elmhults RC 8.40 3.0 kg







Kula 1. Annelie G. Engström -65 FIK Färjestaden 6.14 4.0 kg
Kula 2. Git Karlsson -68 Högby IF 6.08 4.0 kg
Kula 3. Lotti Harrieson -65 Högby IF 4.93 4.0 kg







Kula 1. Anne-Maria Tornegård -57 Högby IF 7.44 3.0 kg





















Diskus 1. Göran Olsson -66 FIK Färjestaden 20.16 2.0 kg
Diskus 2. Max Harrieson -66 Högby IF 17.48 2.0 kg
Diskus 3. Theophilopoulos Nicholos -67 Högby IF 14.13 2.0 kg







Diskus 1. Christer Persson -62 Högby IF 23.55 1.5 kg
Diskus 2. Ola Slättengren -63 Högby IF 18.07 1.5 kg







Diskus 1. Stefan Rohde -55 Högby IF 19.67 1.5 kg







Diskus 1. Carl-Gustaf Nilsson -52 Högby IF 24.99 1.0 kg







Diskus 1. Anne-Maria Tornegård -57 Högby IF 16.39 1.0 kg









Marathon-ÖM

Datum: Lördag 27 juli. Plats: Löttorp centrum, Norra Öland.

Arrangör: Högby IF. Tävlingsledare: Calle Nilsson 070-444 31 02.

Väder: 24°C & mulet vid starten, sen soligt igen och 26°C, följt av sjunkande temperatur.



Män


1 Pär Wanby 64 Högby IF 2:59:27
2 Johan Reberg 65 Högby IF 3:07:14
3 Sven Jansson 68 Högby IF 3:11:02
4 Anders Liljecrantz 65 Högby IF 3:14:32
5 Steinar Tollefsen 64 Högby IF 3:17:27
6 Harald Lööf 61 Högby IF 3:39:09






M45


1 Pär Wanby 64 Högby IF 2:59:27
2 Johan Reberg 65 Högby IF 3:07:14
3 Sven Jansson 68 Högby IF 3:11:02
4 Anders Liljecrantz 65 Högby IF 3:14:32
5 Steinar Tollefsen 64 Högby IF 3:17:27






M50


1 Harald Lööf 61 Högby IF 3:39:09






Kvinnor


1 Anita Jönsson 63 Högby IF 4:09:58






K50


1 Anita Jönsson 63 Högby IF 4:09:58

På Facebook

Våra partners