Logotype

Få vårt nyhetsbrev

* Obligatoriskt fält

Friidrott

ÖM-resultat 2007

Terräng-ÖM, 1 maj, Rälla
Arrangör: Högby IF/Ölands IK
Tävlingsplats: Rälla, Högsrum
Väder: Sol, + 10 grader
Tävlingsledare: Christer Persson

M 3,9 km 1 Anders Dahlström-60 Högby IF 12.53
2 Marcus Nilsson-91 Högby IF 13.11
3 Sonny Karlsson-67 Högby IF 13.14
4 Carl-Gustaf Nilsson-52 Högby IF 13.50
5 Mikael Persson-67 Högby IF 13.58
6 Johan Karlsson-79 Högby IF 14.22
7 Per Hammaräng-Grip-59 Högby IF 14.39
8 Linus Dahlström-92 Högby IF 14.47
9 David Karlsson-82 Högsrums FF 14.49
10 Anders Thor-63 Högby IF 14.51
11 Simon Rohde-89 Högby IF 15.10
12 Jonathan Persson-90 Högby IF 15.23
13 Markus Gunnarsson-90 Föra AIK 15.27
14 Rune Karlsson-59 Föra AIK 15.50
15 Nils-Erik Larsson-58 Föra AIK 16.45
16 Benny Wennberg-58 IFK Borgholm 16.57
17 Per Arnér-55 Föra AIK 17.17
18 Peter Svan-53 IFK Borgholm 17.39
19 Emil Ennerfelt-90 Föra AIK 17.41
20 Alexander Lindqvist-90 Högby IF 18.01
21 Kenth Oskarsson-60 Föra AIK 18.02
22 Stefan Rohde-55 Högby IF 18.12
23 Kjell Hågestad-44 IFK Borgholm 18.37
24 Ingvar Arvidsson-34 IFK Borgholm 19.29

P17 1 Marcus Nilsson-91 Högby IF 13.11
2 Jonathan Persson-90 Högby IF 15.23
3 Markus Gunnarsson-90 Föra AIK 15.27
4 Emil Ennerfelt-90 Föra AIK 17.41
5 Alexander Lindqvist-90 Högby IF 18.01

P15 1 Linus Dahlström-92 Högby IF 14.47

M40 1 Sonny Karlsson-67 Högby IF 13.14
2 Mikael Persson-67 Högby IF 13.58
3 Anders Thor-63 Högby IF 14.51

M45 1 Anders Dahlström-60 Högby IF 12.53
2 Per Hammaräng-Grip-59 Högby IF 14.39
3 Rune Karlsson-59 Föra AIK 15.50
4 Nils-Erik Larsson-58 Föra AIK 16.45
5 Benny Wennberg-58 IFK Borgholm 16.57
6 Kenth Oskarsson-60 Föra AIK 18.02

M50 1 Per Arnér-55 Föra AIK 17.17
2 Peter Svan-53 IFK Borgholm 17.39
3 Stefan Rohde-55 Högby IF 18.12

M55 1 Carl-Gustaf Nilsson-52 Högby IF 13.50

M60 1 Kjell Hågestad-44 IFK Borgholm 18.37

M70 1 Ingvar Arvidsson-34 IFK Borgholm 19.29


K 3,9 km 1 Jessica Gylfe-80 Högby IF 13.26
2 Johanna Nilsson-83 Högby IF 15.33
3 Camilla Petersson-68 Högby IF 15.34
4 Isabell Fungbrant-90 Högby IF 15.55
5 Lena Thor-67 Högby IF 16.34
6 Camilla Persson-62 Högby IF 17.07
7 Maria Tell-93 Högby IF 17.44
8 Carina Lindblad-63 Högby IF 17.54
9 Sara Axelsson-88 Högby IF 18.13
10 Magdalena Persson-91 Högby IF 18.17
11 Irene Rohde-56 Högby IF 18.30
12 Katherine Karlström-91 Högby IF 19.19
13 Evelina Larsson-91 Föra AIK 19.32
14 Sara Stångberg-89 Högby IF 21.32
15 Git Karlsson-68 Högby IF 21.37
16 Berit Lundström-52 IFK Borgholm 24.28

F15 1 Maria Tell-93 Högby IF 17.44

F17 1 Isabell Fungbrant-90 Högby IF 15.55
2 Magdalena Persson-91 Högby IF 18.17
3 Katherine Karlström-91 Högby IF 19.19
4 Evelina Larsson-91 Föra AIK 19.32

K35 1 Camilla Petersson-68 Högby IF 15.34
2 Git Karlsson-68 Högby IF 21.37

K40 1 Lena Thor-67 Högby IF 16.34
2 Carina Lindblad-63 Högby IF 17.54

K45 1 Camilla Persson-62 Högby IF 17.07

K50 1 Irene Rohde-56 Högby IF 18.30

K55 1 Berit Lundström-52 IFK Borgholm 24.28


P13 1,9 km 1 Markus Andersson-94 FIK Färjestaden 6.34
2 Olle Willsund-94 Högby IF 6.35
3 Hampus Sturesson-95 FIK Färjestaden 7.31

F13 1 Erika Johansson-94 Föra AIK 7.51


P11 1 km 1 Lukas Andersson-96 FIK Färjestaden 3.37
2 Oskar Vertetics-96 Högby IF 3.49
3 Henrik Petersson-96 Högby IF 3.59
4 Jesper Axelsson-96 Föra AIK 4.12

P9 1 Nils Hammaräng Grip-98 Högby IF 4.14
2 Joakim Axelsson-00 Föra AIK 4.31
3 Oskar Johansson-98 Föra AIK 4.37
4 Emil Johansson-01 Föra AIK 5.17

F11 1 Ofelia Karlsson-95 Högby IF 4.00
2 Towa Josefsson-96 Högby IF 4.04
3 Linnea Johansson-97 Föra AIK 4.37

F9 1 Elin Vetetics-98 Högby IF 4.06
2 Moa Petersson-99 Högby IF 4.33
3 Lovisa Karlsson-00 Högby IF 4.36
4 Malin Thor-99 Högby IF 4.46


Veteran-ÖM, 4 juni
Arrangör: Högby IF och Ölands Idrottskrets
Tävlingsplats: Högby IP
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Eltidtagning: Bertil Tinnert
Prisutdelare: Bertil Tinnert
Väder: Soligt, 19°C

M40
Höjd 1. Max Hariesson -66 Högby IF 1.35
Längd 1. Max Hariesson -66 Högby IF 4.36 - 1.9
Kula 1. Max Hariesson -66 Högby IF 7.22 7.26 kg
Diskus 1. Max Hariesson -66 Högby IF 20.10 2.0 kg

M45
100m 1. Pren Kolaj -60 Högby IF 15.77 - 2.1
1500m 1. Pren Kolaj -60 Högby IF 6,26.80
Höjd 1. Pren Kolaj -60 Högby IF 1.20
Längd 1. Pren Kolaj -60 Högby IF 3.55 - 1.0
Kula 1. Pren Kolaj -60 Högby IF 7.18 7.26 kg
Diskus 1. Pren Kolaj -60 Högby IF 19.21 2.0 kg

M50
100m 1. Stefan Rohde -55 Högby IF 15.32 - 2.1
Höjd 1. Stefan Rohde -55 Högby IF 1.50
Längd 1. Stefan Rohde -55 Högby IF 4.10 - 1.2
Kula 1. Stefan Rohde -55 Högby IF 8.02 6.0 kg
Diskus 1. Stefan Rohde -55 Högby IF 23.50 1.5 kg

M55
1500m 1. Carl-Gustaf Nilsson -52 Högby IF 5,01.99
Höjd 1. Carl-Gustaf Nilsson -52 Högby IF 1.30
Längd 1. Carl-Gustaf Nilsson -52 Högby IF 3.48 - 1.5
Kula 1. Carl-Gustaf Nilsson -52 Högby IF 7.79 6.0 kg
Kula 2. Christer Möller -50 Högby IF 6.96 6.0 kg
Diskus 1. Carl-Gustaf Nilsson -52 Högby IF 22.14 1.5 kg

M65
Kula 1. Georg Johansson -38 Högby IF 9.90 5.0 kg
Diskus 1. Georg Johansson -38 Högby IF 39.66 1.0 kg

M75
100m 1. Sten Medelius -28 Högby IF 17.11 - 2.1
Höjd 1. Sten Medelius -28 Högby IF 1.00
Längd 1. Sten Medelius -28 Högby IF 3.29 - 1.2
Kula 1. Sten Medelius -28 Högby IF 8.00 4.0 kg
Diskus 1. Sten Medelius -28 Högby IF 21.11 1.0 kg

M80
Kula 1. Rune Lindström -25 IFK Borgholm 7.18 4.0 kg Ölandsrekord
Diskus 1. Rune Lindström -25 IFK Borgholm 14.63 1.0 kg

K35
100m 1. Camilla Peterson -68 Högby IF 16.09 - 2.1
1500m 1. Camilla Peterson -68 Högby IF 5,31.94
Längd 1. Camilla Peterson -68 Högby IF 3.63 - 1.3
Kula 1. Camilla Peterson -68 Högby IF 6.08 4.0 kg

K40
100m 1. Susanne Larsson -64 Högby IF 20.54 - 2.1
Höjd 1. Tina Tell -66 Högby IF 1.30
Höjd 2. Susanne Larsson -64 Högby IF 1.15
Kula 1. Susanne Larsson -64 Högby IF 8.09 4.0 kg
Kula 2. Tina Tell -66 Högby IF 7.09 4.0 kg
Diskus 1. Susanne Larsson -64 Högby IF 18.66 1.0 kg

K50
1500m 1. Katarina Nilsson -56 Högby IF 5,49.95
Kula 1. Katarina Nilsson -56 Högby IF 8.72 3.0 kg
Diskus 1. Katarina Nilsson -56 Högby IF 20.21 1.0 kg

K55
100m 1. Christina Söllscher -48 Högby IF 22.37 - 2.1
1500m 1. Christina Söllscher -48 Högby IF 9,17.53


Marathon-ÖM, 28 juli
Arrangör: Högby IF och Ölands Idrottskrets
Tävlingsplats: Start/Mål Löttorp. Alvedsjö passeras 3ggr
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Speaker: Carl-Gustaf Nilsson
Väder: Först sol, 20°C / en rejäl regnskur / uppehåll

Män
1. Markus Andersson -85 Högby IF 3.09,09
2. Sven Janson -68 Högby IF 3.10,11
3. Johan Karlsson -79 Högsrums FF 3.19,54

Kvinnor
Christina Söllscher -48 Högby IF dnf

Veteraner
M35
1. Sven Janson -68 Högby IF 3.10,11

K55
- Christina Söllscher -48 Högby IF dnf


Ungdoms-ÖM, 1 sep
Arrangör: Högby IF och Ölands Idrottskrets
Tävlingsplats: Högby IP
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Eltidtagning: Bertil Tinnert
Klasser: P13, F13, P11, F11, P9, F9
Förening: Alla tävlar för Högby IF
Väder: Soligt och 15°C

P13 80m 1 Olle Willsund-94 11.21 v -1,0
2 Zef Kolaj-94 12.12
3 Robin Somproh-95 12.73

600m 1 Olle Willsund-94 1.49.80
2 Zef Kolaj-94 1.50.87
3 Robin Somproh-95 2.06.90

60m H 1 Olle Willsund-94 11.05 v -1,1
2 Zef Kolaj-94 11.84

Höjd 1 Olle Willsund-94 1.60
2 Zef Kolaj-94 1.25
3 Robin Somproh-95 1.10

Längd 1 Olle Willsund-94 4.69 v -1,5
2 Zef Kolaj-94 4.07 v -1,2
3 Robin Somproh-95 3.63 v -1,0

Tresteg 1 Olle Willsund-94 9.81 v -1,2
2 Zef Kolaj-94 8.81 v -1,4
3 Robin Somproh-95 8.11 v -0,8

Kula 1 Olle Willsund-94 10.29
2 Zef Kolaj-94 9.19
3 Robin Somproh-95 6.82
4 Gabriel Lindeby-95 5.12

Diskus 1 Olle Willsund-94 23.41
2 Zef Kolaj-94 19.68
3 Robin Somproh-95 18.32
4 Gabriel Lindeby-95 18.32

Spjut 1 Olle Willsund-94 30.15
2 Zef Kolaj-94 26.97
3 Robin Somproh-95 18.68
4 Gabriel Lindeby-95 16.00

P11 60m 1 Oskar Vertetics-96 10.05 v -1,0
2 Henrik Pettersson-96 10.59 v - 0,9
3 Philip Börnå-97 10.62 v - 1,2

600m 1 Oskar Vertetics-96 2.10.21
2 Henrik Pettersson-96 2.11.12
3 Philip Börnå-97 2.12.80

Höjd 1 Philip Börnå-97 1.10
2 Oskar Vertetics-96 0.95

Längd 1 Oskar Vertetics-96 3.52 v - 1,6
2 Philip Börnå-97 3.17 v - 1,2
3 Henrik Pettersson-96 3.15 v - 1,1

Kula 1 Oskar Wirstam-96 10.20
2 Oskar Vertetics-96 6.40
3 Philip Börnå-97 5.27
4 Henrik Pettersson-96 5.12

Spjut 1 Oskar Vertetics-96 22.24
2 Philip Börnå-97 14.31
3 Oskar Wirstam-96 13.51

P9 60m 1 Nils Hammaräng Grip-98 11.83 v -0,4
2 Jonathan Weister-98 11.87

600m 1 Nils Hammaräng Grip-98 2.21.77
2 Jonathan Weister-98 dnf

Längd 1 Nils Hammaräng Grip-98 2.49 v - 1,1
2 Jonathan Weister-98 2.39 v - 1,3

Kula 1 Jonathan Weister-98 4.19
2 Nils Hammaräng Grip-98 3.69

F13 80m 1 Evelina Dahlberg-95 11.69 v -1,6
2 Elin Lindeblad-95 11.71

600m 1 Evelina Dahlberg-95 1.52.10
2 Elin Lindeblad-95 2.05.69

60m H 1 Elin Lindeblad-95 11.30 v -0,9
2 Evelina Dahlberg-95 11.71
3 Irma Ekmecic-96 12.05

Höjd 1 Elin Lindeblad-95 1.30
2 Evelina Dahlberg-95 1.30

Längd 1 Elin Lindeblad-95 4.45 v - 1,2
2 Evelina Dahlberg-95 3.65 v - 0,9

Tresteg 1 Elin Lindeblad-95 9.27 v - 0,8
2 Evelina Dahlberg-95 8.00 v - 0,9

Kula 1 Evelina Dahlberg-95 8.32
2 Linda Jeansson-95 7.11
3 Elin Lindeblad-95 5.64

Diskus 1 Linda Jeansson-95 18.98
2 Evelina Dahlberg-95 16.48
3 Elin Lindeblad-95 13.92

Spjut 1 Linda Jeansson-95 16.33
2 Evelina Dahlberg-95 14.62
3 Elin Lindeblad-95 13.87

F11 60m 1 Ofelia Karlsson.96 9.82 v -0,3
2 Irma Ekmecic-96 10.00
3 Edona Mehmeti-96 10.44
4 Tova Josefsson-96 10.92

600m 1 Ofelia Karlsson.96 2.13.73
2 Tova Josefsson-96 2.18.65
3 Irma Ekmecic-96 2.20.89

Höjd 1 Edona Mehmeti-96 1.23
2 Ofelia Karlsson.96 1.15
3 Irma Ekmecic-96 1.05

Längd 1 Edona Mehmeti-96 3.50 v -1,3
2 Ofelia Karlsson.96 3.45 v -1,1
3 Irma Ekmecic-96 3.22 v -1,0
4 Tova Josefsson-96 3.16 v -0,9

kula 1 Irma Ekmecic-96 6.55
2 Edona Mehmeti-96 6.35
3 Ofelia Karlsson.96 5.24

Spjut 1 Edona Mehmeti-96 12.75

F9 60m 1 Elin Vertetics-98 10.47 v -1,0
2 Lovisa Karlsson-00 10.52
3 Ellen Lindeby-99 10.90
4 Moa Pettersson-99 12.48

600m 1 Elin Vertetics-98 2.20.27
2 Ellen Lindeby-99 2.24.40
3 Moa Pettersson-99 2.33.73

Längd 1 Lovisa Karlsson-00 3.28 v -0,8
2 Elin Vertetics-98 3.12 v -0,7
3 Ellen Lindeby-99 2.83 v -1,0
4 Moa Pettersson-99 2.62 v -1,1

Kula 1 Elin Vertetics-98 5.07
2 Moa Pettersson-99 4.82
3 Ellen Lindeby-99 4.12
4 Lovisa Karlsson-00 3.91


ÖM i friidrott senior, 17, 15 år, 6 okt
Arrangör: Högby IF
Tävlingsplats: Högby IP
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Eltidtagning: Bertil Tinnert
Väder: 12 grader, lite grått och blåsigt
Förening: Alla tävlar för Högby IF

M 100 m H 1 1 Thomas Almén-88 12.38 v -1,5
2 Marcus Nilsson-91 12.44
3 Simon Rohde-89 12.97
4 Jonathan Persson-90 13.17
5 Alexander Lindholm-90 14.06
6 Markus Andersson-85 14.28

H2 1 Olle Willsund-94 14.03 v -1,7
2 Zef Kolaj-94 15.36
3 Linus Dahlström-92 15.64

Totalt 1 Thomas Almén-88 12.38
2 Marcus Nilsson-91 12.44
3 Simon Rohde-89 12.97
4 Jonathan Persson-90 13.17
5 Olle Willsund-94 14.03
6 Alexander Lindholm-90 14.06
7 Markus Andersson-85 14.28
8 Zef Kolaj-94 15.36
9 Linus Dahlström-92 15.64

400 m 1 Thomas Almén-88 60.89
2 Alexander Lindholm-90 62.95
3 Olle Willsund-94 63.08
4 Linus Dahlström-92 68.05
5 Zef Kolaj-94 71.67

1500 m 1 Markus Andersson-85 4.41.14
2 Carl-Gustaf Nilsson-52 4.52.83

5000 m 1 Markus Andersson-85 17.21.48

110 m H 1 Simon Rohde-89 20.82 v -1,2

Höjd 1 Marcus Nilsson-91 1.70
2 Simon Rohde-89 1.60
3 Jonathan Persson-90 1.55
4 Olle Willsund-94 1.50
5 Thomas Almén-88 1.45
6 Zef Kolaj-94 1.35
6 Linus Dahlström-92 1.35
8 Markus Andersson-85 1.30

Stav 1 Carl-Gustaf Nilsson-52 2.20
2 Markus Andersson-85 1.90
Marcus Nilsson-91 dnf

Längd 1 Marcus Nilsson-91 5.94 v 1,5
2 Jonathan Persson-90 5.28 v 0,1
3 Simon Rohde-89 5.10 v 1,6
4 Thomas Almén-88 5.05 v 1,5
5 Alexander Lindholm-90 4.77 v 2,0
6 Olle Willsund-94 4.75 v 0,4
7 Linus Dahlström-92 4.02 v 1,9
8 Zef Kolaj-94 4.01 v 1,1

Tresteg 1 Marcus Nilsson-91 12.08 v 0,8
2 Simon Rohde-89 11.08 v 1,1
3 Olle Willsund-94 10.12 v 0,2
4 Zef Kolaj-94 8.92 v 2,4 8.32 v -0,3

Kula 1 Marcus Nilsson-91 10.36 487 p
2 Jonathan Persson-90 9.00 385 p
3 Göran Almén-60 7.95 302 p
4 Thomas Almén-88 7.54 267 p
5 Carl-Gustaf Nilsson-52 7.06 227 p
6 Markus Andersson-85 6.49 175 p
7 Alexander Lindholm-90 6.11 141 p
8 Simon Rohde-89 6.05 135 p
9 Linus Dahlström-92 5.12 44 p

Diskus 1 Marcus Nilsson-91 35.67 598 p
2 Georg Johansson-38 26.66 395 p
3 Jonathan Persson-90 26.20 384 p
4 Göran Almén-60 19.69 214 p
5 Markus Andersson-85 19.66 213 p
6 Carl-Gustaf Nilsson-52 18.11 169 p
7 Simon Rohde-89 17.31 145 p
8 Thomas Almén-88 15.50 90 p
9 Alexander Lindholm-90 14.73 65 p

Slägga 1 Marcus Nilsson-91 28.43 460 p
2 Georg Johansson-38 26.52 424 p
3 Jonathan Persson-90 20.82 308 p
4 Markus Andersson-85 13.56 134 p
5 Simon Rohde-89 11.84 87 p
6 Carl-Gustaf Nilsson-52 11.77 85 p

Spjut 1 Marcus Nilsson-91 45.22 567 p
2 Jonathan Persson-90 41.93 520 p
3 Simon Rohde-89 29.60 323 p
4 Göran Almén-60 28.23 299 p
5 Thomas Almén-88 26.25 262 p
6 Alexander Lindholm-90 23.53 211 p
7 Markus Andersson-85 20.28 145 p
8 Carl-Gustaf Nilsson-52 18.32 102 p

Castorama 1 Marcus Nilsson-91 2112 p
2 Jonathan Persson-90 1597 p
3 Simon Rohde-89 690 p
4 Markus Andersson-85 667 p
5 Carl-Gustaf Nilsson-52 583 p

P17 100 m 1 Marcus Nilsson-91 12.44 v -1,5
2 Jonathan Persson-90 13.17
3 Alexander Lindholm-90 14.06

110m H 1 Marcus Nilsson-91 15.97 v -1,2

Höjd 1 Marcus Nilsson-91 1.70
2 Jonathan Persson-90 1.55

Längd 1 Marcus Nilsson-91 5.94 v 1,5
2 Jonathan Persson-90 5.28 v 0,1
Alexander Lindholm-90 4.77 v 2,0

Tresteg 1 Marcus Nilsson-91 12.08 v 0,8

Diskus 1 Marcus Nilsson-91 40.37
2 Jonathan Persson-90 31.12
3 Alexander Lindholm-90 18.04

Slägga 1 Marcus Nilsson-91 38.62 ej ÖM
2 Alexander Lindholm-90 18.29

Spjut 1 Marcus Nilsson-91 50.08
2 Alexander Lindholm-90 23.89

P15 100 m 1 Linus Dahlström-92 15.64 v -1,7

Höjd 1 Linus Dahlström-92 1.35

Längd 1 Linus Dahlström-92 4.02 v 1,9

Diskus 1 Linus Dahlström-92 22.35

Diskus 1 Olle Willsund-94 25.62 ej ÖM
2 Zef Kolaj-94 17.78

Slägga 1 Zef Kolaj-94 19.61 ej ÖM
2 Olle Willsund-94 19.55
3 Linus Dahlström-92 15.36

Spjut 1 Linus Dahlström-92 25.34

P13 Kula 1 Olle Willsund-94 9.76 ej ÖM
2 Zef Kolaj-94 9.36

Spjut 1 Olle Willsund-94 35.61 ej ÖM
2 Zef Kolaj-94 30.66

M75 Diskus 1 Sten Medelius-28 20.49 ej ÖM

K 100 m 1 Katherine Karlström-91 14.22 v -1,8
2 Maria Tell-93 14.61
3 Johanna Nilsson-83 15.43
4 Camilla Pettersson-66 15.62

400 m 1 Camilla Pettersson-66 70.07
2 Maria Tell-93 73.13
3 Katarina Nilsson-56 77.59
4 Ida Persson-88 81.41

3000 m 1 Camilla Pettersson-66 11.26.83
2 Katarina Nilsson-56 11.51.72

100m H 1 Maria Tell-93 20.36 v -1,0
2 Katherine Karlström-91 24.80

Höjd 1 Maria Tell-93 1.55
2 Katherine Karlström-91 1.40

Stav 1 Katherine Karlström-91 2.90
2 Maria Tell-93 2.00

Längd 1 Maria Tell-93 4.56 v 0,5
2 Katherine Karlström-91 3.83 v 1,2
3 Ida Persson-88 3.81 v 1,2
4 Emma Persson-93 3.43 v 0,8

Tresteg 1 Maria Tell-93 9.99 v 2,0
2 Katherine Karlström-91 7.39 v 1,0

Kula 1 Magdalena Persson-91 8.74 501 p
2 Emma Persson-93 8.20 461 p
3 Katarina Nilsson-56 7.66 420 p
4 Susanne Larsson-64 7.04 370 p

Diskus 1 Emma Persson-93 24.87 434 p
2 Magdalena Persson-91 24.62 428 p
3 Ida Persson-88 23.48 402 p
4 Katarina Nilsson-56 22.23 373 p
5 Katherine Karlström-91 18.40 277 p
6 Maria Tell-93 18.33 275 p

Slägga 1 Katarina Nilsson-56 23.35 471 p
2 Maria Tell-93 18.92 376 p
3 Emma Persson-93 18.90 375 p
4 Katherine Karlström-91 12.05 202 p

Spjut 1 Maria Tell-93 29.98 598 p
2 Katherine Karlström-91 27.87 559 p
3 Emma Persson-93 20.95 421 p
4 Ida Persson-88 20.49 411 p
5 Katarina Nilsson-56 16.61 322 p

Castorama 1 Emma Persson-93 1691 p
2 Katarina Nilsson-56 1586 p

F17 100 m 1 Katherine Karlström-91 14.22 v -1,8

Höjd 1 Katherine Karlström-91 1.40

Längd 1 Katherine Karlström-91 3.83 v 1,2

Tresteg 1 Katherine Karlström-91 7.39 v 1,0

Kula 1 Magdalena Persson-91 9.67
2 Katherine Karlström-91 7.72

Diskus 1 Magdalena Persson-91 24.62
2 Katherine Karlström-91 18.40

Slägga 1 Katherine Karlström-91 12.05 ej ÖM

Spjut 1 Katherine Karlström-91 27.87

F15 100 m 1 Maria Tell-93 14.61 v -1,8

300 m H 1 Maria Tell-93 52.39 ej ÖM

Höjd 1 Maria Tell-93 1.55

Längd 1 Maria Tell-93 4.56 v 0,5
2 Emma Persson-93 3.43 v 0,8

Tresteg 1 Maria Tell-93 9.99 v 2,0

Kula 1 Emma Persson-93 9.28
2 Maria Tell-93 8.11

Diskus 1 Emma Persson-93 34.74
2 Maria Tell-93 22.20

Slägga 1 Emma Persson-93 24.18 ej ÖM
2 Maria Tell-93 22.08 ej ÖM

Spjut 1 Maria Tell-93 32.85
2 Emma Persson-93 25.84

K50 Kula 1 Katarina Nilsson-56 8.59 ej ÖM

Slägga 1 Katarina Nilsson-56 24.45 ej ÖM

Spjut 1 Katarina Nilsson-56 16.05 ej ÖM

På Facebook

Våra partners