Logotype

Få vårt nyhetsbrev

* Obligatoriskt fält

Friidrott

ÖM-resultat 2006

Terräng-ÖM, 14 maj, Rälla
Arrangör: Högby IF/Ölands IK
Tävlingsplats: Rälla, Högsrum
Tävlingsledare: Christer Persson
Väder: Strålande sol och +14 °C

M 4km
1 David Nilsson--87 Högby IF 12.41
2 Anders Dahlström-60 Högby IF 12.57
3 Sonny Karlsson-67 Högby IF 13.07
4 Carl-Gustaf Nilsson-52 Högby IF 13.58
5 Simon Rohde-89 Högby IF 14.13
6 Jonathan Persson-90 Högby IF 15.07
7 Markus Johansson-92 Högby IF 15.12
8 Linus Dahlström-92 Högby IF 15.17
9 Henrik Carlsson-65 Högby IF 15.17
10 Andreas Rohde-92 Högby IF 15.26
11 Daniel Axelsson-77 Högby IF 15.31
12 Markus Gunnarsson-89 Föra AIK 15.39
13 Stefan Rohde-55 Högby IF 16.02
14 Per Arnér-55 Föra AIK 17.16
15 Mattias Johansson-71 Föra AIK 17.55
16 Kent Oskarsson-60 Föra AIK 18.45
17 Bernt Carlsson-33 Persnäs AIF 19.37
18 Olle Johansson-38 Färjestadens Motion 20.10
19 Pren Kolaj-60 Högby IF 21.06

P17 4km
1 Simon Rohde-89 Högby IF 14.13
2 Jonathan Persson-90 Högby IF 15.07
3 Markus Gunnarsson-89 Föra AIK 15.39

P15 4km
1 Markus Johansson-92 Högby IF 15.12
2 Linus Dahlström-92 Högby IF 15.17
3 Andreas Rohde-92 Högby IF 15.26

M35 4km
1 Sonny Karlsson-67 Högby IF 13.07
2 Mattias Johansson-71 Föra AIK 17.55

M40 4km
1 Henrik Carlsson-65 Högby IF 15.17

M45 4km
1 Anders Dahlström-60 Högby IF 12.57
2 Kent Oskarsson-60 Föra AIK 18.45
3 Pren Kolaj-60 Högby IF 21.06

M50 4km
1 Carl-Gustaf Nilsson-52 Högby IF 13.58
2 Stefan Rohde-55 Högby IF 16.02
3 Per Arnér-55 Föra AIK 17.16

M65 4km
1 Olle Johansson-38 Färjestadens Motion 20.10

M70 4km
1 Bernt Carlsson-33 Persnäs AIF 19.37

K 4km
1 Jessica Gylfe-80 Högby IF 14.33
2 Katarina Nilsson-56 Högby IF 15.47
3 Camilla Petersson-68 IFK Borgholm 15.50
4 Lena Thor-67 Högby IF 16.58
5 Camilla Persson-62 Högby IF 17.11
6 Irene Rohde-56 Högby IF 18.31
7 Magdalena Persson-91 Högby IF 19.12

F15 4km
1 Magdalena Persson-91 Högby IF 19.12

K35 4km
1 Camilla Petersson-68 IFK Borgholm 15.50
2 Lena Thor-67 Högby IF 16.58

K40 4km
1 Camilla Persson-62 Högby IF 17.11

K50 4km
1 Katarina Nilsson-56 Högby IF 15.47
2 Irene Rohde-56 Högby IF 18.31

P13 2km
1 Anton Persson-94 Högby IF 8.19
2 Zef Kolaj-94 Högby IF 8.50

13 2km
1 Erika Johansson-94 Föra AIK 8.55

P11 1km
1 Ken Slättengren-95 Högby IF 3.57
2 Joakim Mellborg-96 Högby IF 4.10
3 Jesper Axelsson-96 Föra AIK 4.35

P9 1km
1 Oskar Johansson-98 Föra AIK 6.06
Joakim Axelsson-00 Föra AIK brutit

F11 1km
1 Evelina Dahlberg-95 Högby IF 4.03
2 Ofelia Karlsson-95 Högby IF 5.04

F9 1km
1 Lovisa Karlsson-00 Högby IF 6.22

Veteran-ÖM, 20 juni
Arrangör: Högby IF och Ölands Idrottskrets
Tävlingsplats: Högby IP
Tävlingsledare: Bertil Tinnert
Eltidtagning: Bertil Tinnert
Väder: Soligt, 22°C

M40 Resultat Vind/Vikter
100m Henrik Carlsson -65 Högby IF 13.45 + 1.0
1500m Henrik Carlsson -65 Högby IF 5.08.22
Längd Henrik Carlsson -65 Högby IF 4.57 + 1.05
Höjd Henrik Carlsson -65 Högby IF 1.25
Diskus 1. Christer Persson -62 Högby IF 23.11 2.0 kg
Diskus 2. Henrik Carlsson -65 Högby IF 17.57 2.0 kg
Kula 1. Christer Persson -62 Högby IF 7.97 7.26 kg
Kula 2. Henrik Carlsson -65 Högby IF 7.46 7.26 kg

M45
100m Pren Kolaj -60 Högby IF 15.60 + 1.0
1500m Pren Kolaj -60 Högby IF 6.47.83
Längd Pren Kolaj -60 Högby IF 3.58 + 1.22
Höjd Pren Kolaj -60 Högby IF 1.15
Diskus Pren Kolaj -60 Högby IF 20.38 2.0 kg
Kula Pren Kolaj -60 Högby IF 7.14 7.26 kg

M50
100m Carl-Gustaf Nilsson -52 Högby IF 14.23 + 1.0
1500m Carl-Gustaf Nilsson -52 Högby IF 4.48.82
Längd Carl-Gustaf Nilsson -52 Högby IF 4.31 + 1.73
Höjd Carl-Gustaf Nilsson -52 Högby IF 1.25
Diskus Carl-Gustaf Nilsson -52 Högby IF 23.59 1.5 kg
Kula Carl-Gustaf Nilsson -52 Högby IF 8.11 6.0 kg

M55
100m Christer Möller -50 Högby IF 18.26 + 1.0
Längd Christer Möller -50 Högby IF 2.36 + 1.68
Kula Christer Möller -50 Högby IF 6.77 6.0 kg

M65
Diskus Georg Johansson -38 Högby IF 38.42 1.0 kg
Kula Georg Johansson -38 Högby IF 9.75 5.0 kg
Diskus Georg Johansson -38 Högby IF 26.79 2.0 kg Utom V-ÖM

M75
100m Sten Medelius -28 Högby IF 16.28 + 0.8
Längd Sten Medelius -28 Högby IF 3.32 + 1.72
Höjd Sten Medelius -28 Högby IF 1.10
Diskus Sten Medelius -28 Högby IF 22.16 1.0 kg
Kula Sten Medelius -28 Högby IF 7.82 4.0 kg

M80
Diskus Rune Lindström -25 IFK Borgholm 15.92 1.0 kg
Kula Rune Lindström -25 IFK Borgholm 8.08 4.0 kg

M85
Diskus Torsten Arvidsson -21 IFK Borgholm 14.07 1.0 kg
Kula Torsten Arvidsson -21 IFK Borgholm 6.61 4.0 kg

K40
100m 1. Camilla Persson -62 Högby IF 16.89 + 0.8
100m 2. Susanne Larsson -64 Högby IF 17.38 + 0.8
Längd Susanne Larsson -64 Högby IF 3.07 + 1.43
Höjd Susanne Larsson -64 Högby IF 1.15
Diskus 1. Susanne Larsson -64 Högby IF 20.05 1.0 kg
Diskus 2. Camilla Persson -62 Högby IF 14.38 1.0 kg
Kula 1. Susanne Larsson -64 Högby IF 7.91 4.0 kg
Kula 2. Camilla Persson -62 Högby IF 6.02 4.0 kg

K50
1500m Katarina Nilsson -56 Högby IF 5,48.68
Diskus Katarina Nilsson -56 Högby IF 21.22 1.0 kg
Kula Katarina Nilsson -56 Högby IF 8.85 3.0 kg

K80
Diskus Hildegard Arvidsson -26 IFK Borgholm 8.12 1.0 kg
Kula Hildegard Arvidsson -26 IFK Borgholm 4.12 3.0 kg


Marathon-ÖM, 29 juli
Arrangör: Högby IF och Ölands Idrottskrets
Tävlingsplats: Start/Mål Löttorp. Alvedsjö passeras 3ggr
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Väder: Sol/mulet och 25°C ( 77°F )
Banan kontrollmätt av förbundsbanemätare Stig Peterzon

Män
1. Per Andersson -60 Högby IF 3.25,05
2. David Karlsson -82 Högsrums FF 3.30.22
3. Jan Rosenström -60 Högby IF 3.40,14
4. Pren Kolaj -60 Högby IF 4.41,09

Kvinnor
1. Anita Jönsson -63 Högby IF 4.02,00

Veteraner

M45
1. Per Andersson -60 Högby IF 3.25,05
2. Jan Rosenström -60 Högby IF 3.40,14
3. Pren Kolaj -60 Högby IF 4.41,09

K40
1. Anita Jönsson -63 Högby IF 4.02,00


ÖM i friidrott, 27 aug
Arrangör: Högby IF
Tävlingsplats: Högby IP
Tävlingsledare: Carl-Gustaf Nilsson
Väder: Först lite regn, sedan uppehåll och +22ºC

Män, 100m 0,0
1. Robin Löfgren-88 Högby IF 11.54
2. Mattias Olander-92 Högby IF 12.12
3. Marcus Nilsson-91 Högby IF 12.91
4. Jonathan Persson-89 Högby IF 13.06
5. Simon Rohde-89 Högby IF 13.48
6. Markus Andersson-85 Högby IF 15.05

Män, 400m
1. Marcus Nilsson-91 Högby IF 56.94
2. Simon Rohde-89 Högby IF 57.93
3. Jonathan Persson-89 Högby IF 59.01
4. Markus Andersson-85 Högby IF 66.90

Män, 1500m
1. Markus Andersson-85 Högby IF 4.59,17

Män, 5000m
1. Markus Andersson-85 Högby IF 19.01,4

Män, 110m H 0,0
1. Marcus Nilsson-91 Högby IF 19.61
2. Simon Rohde-89 Högby IF 20.50
3. Markus Andersson-85 Högby IF 25.85

Män, höjd
1. Marcus Nilsson-91 Högby IF 1.65
2. Simon Rohde-89 Högby IF 1.60
3. Jonathan Persson-89 Högby IF 1.55
4. Anton Persson-94 Högby IF 1.40
5. Markus Andersson-85 Högby IF 1.35
6. Mattias de Graaf-94 FIK Färjestaden 1.35

Män, stav
1. Marcus Nilsson-91 Högby IF 3.50
2. Jonathan Persson-89 Högby IF 2.46
3. Simon Rohde-89 Högby IF 2.25
4. Mattias Olander-92 Högby IF 2.25
5. Markus Andersson-85 Högby IF 2.25

Män, längd
1. Marcus Nilsson-91 Högby IF 5.46 0.0
2. Simon Rohde-89 Högby IF 5.07 0.9
3. Jonathan Persson-89 Högby IF 5.06 0.9
4. Mattias Olander-92 Högby IF 5.02 1.1
5. Markus Andersson-85 Högby IF 4.31 0.0

Män, tresteg
1. Mattias Olander-92 Högby IF 11.99 1.8
2. Simon Rohde-89 Högby IF 10.75 1.1
3. Jonathan Persson-90 Högby IF 10.52 0.5
4. Markus Andersson-85 Högby IF 9.41 1.3

Män, kula 7,26
1. Marcus Nilsson-91 Högby IF 10.25
2. André Oscarsson-91 Föra AIK 9.18
3. Markus Andersson-85 Högby IF 5.77

Män, diskus 2,0
1. Georg Johansson-38 Högby IF 28.61
2. Jonathan Persson-89 Högby IF 25.97
3. Marcus Nilsson-91 Högby IF 24.87
4. Markus Andersson-85 Högby IF 17.24

Män, spjut 0,8
1. Marcus Nilsson-91 Högby IF 43.27
2. Jonathan Persson-89 Högby IF 40.37
3. Emil Ennerfeldt-90 Föra AIK 28.80
4. Markus Andersson-85 Högby IF 17.04

Män, slägga 7,26
1. Georg Johansson-38 Högby IF 29.84
2. Marcus Nilsson-91 Högby IF 23.14
3. Jonathan Persson-90 Högby IF 19.77
4. Mattias Olander-92 Högby IF 16.14
5. Simon Rohde-89 Högby IF 11.02
6. Markus Andersson-85 Högby IF 10.97

P17, 100m 0,0
1. Jonathan Persson-89 Högby IF 13.06
2. Simon Rohde-89 Högby IF 13.48

P17, 400m
1. Simon Rohde-89 Högby IF 57.93
2. Jonathan Persson-89 Högby IF 59.01

P17, höjd
1. Simon Rohde-89 Högby IF 1.60
2. Jonathan Persson-89 Högby IF 1.55

P17, längd
1. Simon Rohde-89 Högby IF 5.07 0.9
2. Jonathan Persson-89 Högby IF 5.06 0.9

P17, tresteg
1. Simon Rohde-89 Högby IF 10.75 1.1
2. Jonathan Persson-90 Högby IF 10.52 0.5

P17, diskus 1,5
1. Jonathan Persson-89 Högby IF 32.98
2. Emil Ennerfeldt-90 Föra AIK 19.46
3. Simon Rohde-89 Högby IF 15.81

P17, spjut 0,7
1. Jonathan Persson-89 Högby IF 44.26
2. Emil Ennerfeldt-90 Föra AIK 30.51
3. Simon Rohde-89 Högby IF 23.45

P15, 100m 0,0
1. Mattias Olander-92 Högby IF 12.12
2. Marcus Nilsson-91 Högby IF 12.91

P15, höjd
1. Marcus Nilsson-91 Högby IF 1.65

P15, längd
1. Marcus Nilsson-91 Högby IF 5.46 0.0
2. Mattias Olander-92 Högby IF 5.02 1.1

P15, tresteg
1. Mattias Olander-92 Högby IF 11.99 1.8

P15, kula 4,0
1. Marcus Nilsson-91 Högby IF 14.60
2. Mattias Olander-92 Högby IF 13.43
3. André Oscarsson-91 Föra AIK 11.80

P15, diskus 1,0
1. Marcus Nilsson-91 Högby IF 34.43
2. Mattias Olander-92 Högby IF 34.15

P15, spjut 0,6
1. Marcus Nilsson-91 Högby IF 38.98
2. Mattias Olander-92 Högby IF 35.09

P13, 80m -1,1
1. Anton Persson-94 Högby IF 10.98
2. Henrik Freij-93 FIK Färjestaden 11.16
3. Minh Hoang-94 Högby IF 11.96
4. Anton Aldetun-94 FIK Färjestaden 12.34
5. Zef kolaj-94 Högby IF 12.90

P13, 600m
1. Anton Persson-94 Högby IF 1.53,76
2. Anton Aldetun-94 FIK Färjestaden 1.55,01
3. Zef Kolaj-94 Högby IF 2.03,93

P13, 60m H 0,2
1. Anton Persson-94 Högby IF 11.77
2. Mattias de Graaf-94 FIK Färjestaden 12.13
3. Minh Hoang-94 Högby IF 12.24
4. Zef Kolaj-94 Högby IF 13.72

P13, höjd
1. Anton Nilsson-94 Högby IF 1.40
2. Mattias de Graaf-94 FIK Färjestaden 1.35
3. Henrik Freij-93 FIK Färjestaden 1.25
4. Anton Aldetun-94 Högby IF 1.25
5. Zef Kolaj-94 Högby IF 1.15

P13, längd, z
1. Anton Persson-94 Högby IF 4.62 -1.0
2. Minh Hoang-94 Högby IF 4.19 -1.6
3. Zef Kolaj-94 Högby IF 3.92 -1.1
4. Mattias de Greef-94 FIK Färjestaden 3.87 -0.5
5. Anton Aldetun-94 FIK Färjestaden 3.85 -1.6

P13, tresteg, z
1. Minh Hoang-94 Högby IF 9.32 0.6
2. Zef Kolaj-94 Högby IF 7.79 0.0

P13, kula 3,0
1. Anton Persson-94 Högby IF 10.36
2. Minh Hoang-94 Högby IF 8.59
3. Zef Kolaj-94 Högby IF 7.90

P13, diskus 0,6
1. Henrik Freij-93 FIK Färjestaden 29.26
2. Anton Persson-94 Högby IF 24.78
3. Simon Dahlström-95 FIK Färjestaden 20.62

P13, spjut 0,4
1. Henrik Freij-95 FIK Färjestaden 26.80
2. Minh Hoang-94 Högby IF 24.26
3. Anton Persson-94 Högby IF 20.06
4. Zef Kolaj-94 Högby IF 17.53

P11, 60m -1,3
1. Axel Roosling-95 FIK Färjestaden 9.14
2. Felix Karlsson-95 FIK Färjestaden 9.57
3. Jesper Nilsén-96 FIK Färjestaden 10.15
4. Lukas Andersson-96 FIK Färjestaden 10.68
5. Meriton Kozhani-96 Högby IF 11.00

P11, 600m
1. Jesper Nilsén-96 FIK Färjestaden 2.11,12
2. Lukas Andersson-96 FIK Färjestaden 2.12,00
3. Meriton Kozhani-96 Högby IF 2.13,30
4. Felix Karlsson-95 FIK Färjestaden 2.14,99
5. Jesper Axelsson-96 Föra AIK 2.28,92

P11, höjd
1. Axel Roosling-95 FIK Färjestaden 1.25
2. Felix Karlsson-95 FIK Färjestaden 1.10
3. Jesper Nilsén-96 FIK Färjestaden 1.10
4. Oskar Dahlström-97 FIK Färjestaden 1.00
5. Meriton Kozhani-96 Högby IF 1.00

P11, längd, z
1. Axel Roosling-95 FIK Färjestaden 4.27 -2.2
2. Felix Karlsson-95 FIK Färjestaden 3.58 -1.4
3. Robin Somproh-95 Högby IF 3.56 -1.1
4. Jesper Nilsén-96 FIK Färjestaden 3.41 -0.9
5. Lukas Andersson-96 FIK Färjestaden 3.28 -1.5
6. Meriton Kozhani-96 Högby IF 3.10 -1.3
7. Jesper Axelsson-96 Föra AIK 2.95 -0.7

P11, kula 3,0
1. Oskar Dahlström-97 FIK Färjestaden 8.31
2. Simon Dahlström-95 FIK Färjestaden 8.27
3. Robin Somproh-95 Högby IF 7.43
4. Lukas Andersson-96 FIK Färjestaden 6.80
5. Jesper Nilsén-96 FIK Färjestaden 6.78
6. Meriton Kozhani-96 Högby IF 5.65

P11, spjut 0,4
1. Axel Roosling-95 FIK Färjestaden 22.92
2. Lukas Andersson-96 FIK Färjestaden 17.31
3. Jesper Nilsén-96 FIK Färjestaden 12.10

P9, 60m -0,2
1. Oskar Dahlström-97 FIK Färjestaden 9.59
2. Fabian Brandstedt-97 Högby IF 11.07

P9, 600m
1. Oskar Dahlström-97 FIK Färjestaden 2.10,46
2. Fabian Brandstedt-97 Högby IF 2.14,01

P9, längd, z
1. Oskar Dahlström-97 FIK Färjestaden 3.83 1.4
2. Fabian Brandstedt-97 Högby IF 2.97 0.0

Kvinnor, 100m 0,0
1. Moa Larsson-90 Högby IF 13.74
2. Kathrine Karlström-91 Högby IF 13.88
3. Birgit Larsson-40 Högby IF 22.67

Kvinnor, 400m
1. Moa Larsson-90 Högby IF 68.91
2. Magdalena Persson-91 Högby IF 77.12
3. Birgit Larsson-40 Högby IF 2.04,25

Kvinnor, höjd
1. Maria Tell-93 Högby IF 1.51
2. Tova Österberg-94 FIK Färjestaden 1.45
3. Katherine Karlström-91 Högby IF 1.30
4. Nikki Berglund-94 FIK Färjestaden 1.30
5. Evelina Dahlberg-95 Högby IF 1.25
6. Malin Andersson-95 FIK Färjestaden 1.25

Kvinnor, stav
1. Katherine Karlström-91 Högby IF 2.46
2. Maria Tell-93 Högby IF 1.71

Kvinnor, kula 4,0
1. Susanne Larsson-62 Högby IF 8.35
2. Katarina Nilsson-56 Högby IF 7.50
3. Katherine Karlström-91 Högby IF 7.22
4. Moa Larsson-90 Högby IF 6.96

Kvinnor, diskus 1,0
1. Magdalena Persson-91 Högby IF 22.51
2. Katarina Nilsson-56 Högby IF 21.50

Kvinnor, spjut 0,6
1. Magdalena Persson-91 Högby IF 23.82
2. Katherine Karlström-91 Högby IF 23.69

Kvinnor, slägga 4,0
1. Katarina Nilsson-56 Högby IF 24.92
2. Susanne Larsson-62 Högby IF 17.60
3. Katherine Karlström-91 Högby IF 13.46
4. Moa Larsson-90 Högby IF 13.31

F17, 100m 0,0
1. Moa Larsson-90 Högby IF 13.74

F17, 400m
1. Moa Larsson-90 Högby IF 68.91

F17, längd
1. Moa Larsson-90 Högby IF 4.65 0.8

F17, kula 3,0
1. Moa Larsson-90 Högby IF 7.60

F17, spjut 0,6
1. Moa Larsson-90 Högby IF 21.29

F15, 100m 0,0
1. Kathrine Karlström-91 Högby IF 13.88

F15, 800m
1. Magdalena Persson-91 Högby IF 2.58,24

F15, 80m H 0,1
1. Kathrina Karlström-91 Högby IF 14.73

F15, höjd
1. Katherine Karlström-91 Högby IF 1.30

F15, längd
1. Katherine Karlström-91 Högby IF 4.30 0.8

F15, tresteg
1. Kathrine Karlström-91 Högby IF 8.58 0.9

F15, kula 3,0
1. Magdalena Persson-91 Högby IF 9.43
2. Katherine Karlström-91 Högby IF 8.21

F15, diskus 0,6
1. Magdalena Persson-91 Högby IF 32.14

F15, spjut 0,4
1. Katherine Karlström-91 Högby IF 27.55
2. Magdalena Persson-91 Högby IF 20.30

F13, 80m 0,0
1. Nikki Berglund-94 FIK Färjestaden 11.51
2. Emma Jeansson-93 Högby IF 11.72
3. Tova Österberg-94 FIK Färjestaden 11.72
4. Caroline Persson-94 FIK Färjestaden 12.69

F13, 60m H 0,2
1. Nikki Berglund-94 FIK Färjestaden 11.05
2. Emma Jeansson-93 Högby IF 11.33
3. Evelina Dahlberg-95 Högby IF 12.31
4. Maria Tell-93 Högby IF 13.26

F13, 600m
1. Maria Tell-93 Högby IF 2.04,08
2. Tova Österberg-94 FIK Färjestaden 2.04,71
3. Caroline Persson-94 FIK Färjestaden 2.09,24
Nikki Berglund-94 FIK Färjestaden dns

F13, höjd
1. Maria Tell-93 Högby IF 1.51
2. Tova Österberg-94 FIK Färjestaden 1.45
3. Nikki Berglund-94 FIK Färjestaden 1.30
4. Rebecka Persson-94 FIK Färjestaden 1.20

F13, längd, z
1. Tova Österberg-94 FIK Färjestaden 4.56 -1.4
2. Maria Tell-93 Högby IF 4.54 -1.3
3. Nikki Berglund-94 FIK Färjestaden 4.48 0.5
4. Caroline Persson-94 FIK Färjestaden 3.93 -1.3
5. Emma Jeansson-93 Högby IF 3.86 0.0
6. Rebecka Persson-94 FIK Färjestaden 3.45 0.9

F13, tresteg, z
1. Nikki Berglund-94 FIK Färjestaden 10.16 1.6
2. Maria Tell-93 Högby IF 9.52 0.6
3. Tova Österberg-94 FIK Färjestaden 9.43 0.5
4. Elin Lindblad-95 Högby IF 8.44 0.1
5. Emma Jeansson-93 Högby IF 8.23 0.1

F13, kula 2,0
1. Hanna Sjögren-93 FIK Färjestaden 10.95
2. Maria Tell-93 Högby IF 9.60
3. Tova Österberg-94 FIK Färjestaden 9.05
4. Caroline Persson-94 FIK Färjestaden 8.16
5. Emma Jeansson-93 Högby IF 8.05

F13, diskus 0,6
1. Hanna Sjögren-93 FIK Färjestaden 23.48
2. Emma Jeansson-93 Högby IF 21.99
3. Malin Andersson-95 FIK Färjestaden 21.15
4. Maria Tell-93 Högby IF 19.89
5. Nikki Berglund-94 FIK Färjestaden 18.27

F13, spjut 0,4
1. Maria Tell-93 Högby IF 29.06
2. Tova Österberg-94 FIK Färjestaden 27.21
3. Caroline Persson-94 FIK Färjestaden 13.69
4. Hanna Sjögren-93 FIK Färjestaden 11.84

F11, 60m, Heat 1 0,0
1. Elin Lindeblad-95 Högby IF 9.39 Final
2. Malin Andersson-95 FIK Färjestaden 9.69 Final
3. Elin Gustafsson--96 FIK Färjestaden 10.67
4. Ofelia Karlsson-95 Högby IF 10.75
5. Ronja Andersson-96 FIK Färjestaden 12.69

F11, 60m, Heat 2 -0,7
1. Evelina Dahlberg-95 Högby IF 9.31 Final
2. Madicken Axelsson-95 FIK Färjestaden 9.54 Final
3. Stina Lindqvist-96 FIK Färjestaden 9.97 Final
4. Edona Mehmeti-96 Högby IF 10.58
5. Liza Gustavsson-96 FIK Färjestaden 11.40

F11, 60m, Heat 3 -1,3
1. Lisa Johansson-96 FIK Färjestaden 10.22 Final
2. Frida Lindström-95 FIK Färjestaden 10.23
3. Irma Ekmecic-96 Högby IF 10.54
4. Malin Jansson-95 Högby IF 10.96

F11, 60m, Final -0,6
1. Elin Lindeblad-95 Högby IF 9.24
2. Evelina Dahlberg-95 Högby IF 9.48
3. Madicken Axelsson-95 FIK Färjestaden 9.63
4. Malin Andersson-95 FIK Färjestaden 9.69
5. Stina Lindqvist-96 FIK Färjestaden 10.07
6. Lisa Johansson-96 FIK Färjestaden 10.60

F11, 600m
1. Evelina Dahlberg-95 Högby IF 1.57,06
2. Stina Lindqvist-96 FIK Färjestaden 2.17,71
3. Ofelia Karlsson-95 Högby IF 2.19,83
4. Frida Lindström-95 FIK Färjestaden 2.33,39
5. Liza Gustavsson-96 FIK Färjestaden 3.17,75
6. Irma Ekmecic-96 Högby IF 3.24,00
Elin Lindeblad-95 Högby IF dns
Malin Jansson-95 Högby IF dns

F11, höjd
1. Evelina Dahlberg-95 Högby IF 1.25
2. Malin Andersson-95 FIK Färjestaden 1.25
3. Elin Lindeblad-95 Högby IF 1.20
4. Frida Lindström-95 FIK Färjestaden 1.10
5. Madicken Axelsson-95 FIK Färjestaden 1.10
6. Elin Gustafsson--96 FIK Färjestaden 1.10
7. Stina Lindqvist-96 FIK Färjestaden 1.05
8. Malin Jansson-95 Högby IF 1.05
9. Ofelia Karlsson-95 Högby IF 1.00

F11, längd, z
1. Elin Lindeblad-95 Högby IF 4.27 -1.3
2. Malin Andersson-95 FIK Färjestaden 4.06 -1.3
3. Evelina Dahlberg-95 Högby IF 3.81 0.0
4. Madicken Axelsson-95 FIK Färjestaden 3.66 -0.8
5. Stina Lindqvist-96 FIK Färjestaden 3.65 -0.6
6. Frida Lindström-95 FIK Färjestaden 3.49 0.0
7. Edona Mehmeti-96 Högby IF 3.36 -0.7
8. Lisa Johansson-96 FIK Färjestaden 3.29 -1.4
9. Ofelia Karlsson-95 Högby IF 3.22 -0.9
10. Irma Ekmecic-96 Högby IF 3.11 -1.0
11. Malin Jansson-95 Högby IF 3.05 -0.9
12. Liza Gustavsson-96 FIK Färjestaden 2.88 0.0
13. Ronja Andersson-96 FIK Färjestaden 2.46 -1.1

F11, kula 2,0
1. Malin Andersson-95 FIK Färjestaden 8.46
2. Evelina Dahlberg-95 Högby IF 7.22
3. Lisa Johansson-96 FIK Färjestaden 6.89
4. Linda Jeansson-95 Högby IF 6.50
5. Elin Lindeblad-95 Högby IF 6.29
6. Frida Lindström-95 FIK Färjestaden 6.22
7. Ronja Andersson-96 FIK Färjestaden 6.01
8. Stina Lindqvist-96 FIK Färjestaden 5.42
9. Edona Mehmeti-96 Högby IF 5.41
10. Elin Gustafsson-96 FIK Färjestaden 4.66
11. Ofelia Karlsson-95 Högby IF 4.52
12. Irma Ekmecic-96 Högby IF 4.22
13. Johanna Söderbäck-97 FIK Färjestaden 4.18

F11, spjut 0,4
1. Malin Andersson-95 FIK Färjestaden 17.36
2. Lisa Johansson-96 FIK Färjestaden 12.90
3. Frida Lindström-95 FIK Färjestaden 12.61
4. Evelina Dahlberg-95 Högby IF 12.36
5. Stina Lindqvist-96 FIK Färjestaden 9.98
6. Elin Gustafsson-96 FIK Färjestaden 9.46

F9, 60m, Heat 1 -0,9
1. Jakki Berglund-99 FIK Färjestaden 11.12 Final
2. Johanna Söderbäck-97 FIK Färjestaden 11.88 Final
3. Maja Gustafsson-99 FIK Färjestaden 13.47

F9, 60m, Heat 2 -0,9
1. Mathilda Nilsson-97 FIK Färjestaden 10.55 Final
2. Ebba Sjögren-98 FIK Färjestaden 10.95 Final
3. Sara Jeansson-98 Högby IF 12.13 Final
4. Josefin Nilsén-99 FIK Färjestaden 12.26 Final

F9, 60m, Final -1,5
1. Mathilda Nilsson-97 FIK Färjestaden 10.59
2. Ebba Sjögren-98 FIK Färjestaden 10.99
3. Jakki Berglund-99 FIK Färjestaden 11.06
4. Johanna Söderbäck-97 FIK Färjestaden 11.73
5. Josefin Nilsén-99 FIK Färjestaden 12.04
6. Sara Jeansson-98 Högby IF 12.16

F9, 600m
1. Mathilda Nilsson-97 FIK Färjestaden 2.24,14
2. Jakki Berglund-99 FIK Färjestaden 2.24,80
3. Josefin Nilsén-99 FIK Färjestaden 2.36,18
4. Johanna Söderbäck-97 FIK Färjestaden 2.56,26

F9, längd, z
1. Jakki Berglund-99 FIK Färjestaden 3.12 0.3
2. Mathilda Nilsson-97 FIK Färjestaden 3.10 0.0
3. Lovisa Karlsson-00 Högby IF 2.71 0.0
4. Ebba Sjögren-98 FIK Färjestaden 2.69 0.8
5. Johanna Söderbäck-97 FIK Färjestaden 2.65 0.0
6. Sara Jeansson-98 Högby IF 2.58 0.0

På Facebook

Våra partners